MSI rezygnuje z Androida

MSI to jeden z tych producentów, którzy na rynku tabletów internetowych nie potrafi się odnaleźć. Co prawda ma w swoim portfolio kilka modeli, ale tylko o jednym z nich od czasu do czasu słychać – WindPad 110W z Windowsem.
MSI wycofuje się z segmentu tabletów, do czasu debiutu Windowsa 8

MSI wycofuje się z segmentu tabletów, do czasu debiutu Windowsa 8

W sieci pojawiły się informacje na temat przerwania produkcji i dystrybucji tabletów WindPad, pracujących w oparciu o Androida. Wiadomość, co ważne, została potwierdzona przez francuski oddział producenta.

Z jednej strony można się dziwić decyzji MSI, z drugiej jednak – wydaje się całkiem zrozumiała. Wielu producentów sprzętu nie osiągnęło postawionych sobie celów, przez co mamy do czynienia z wieloma zachętami klientów do kupna poszczególnych tabletów. To właśnie dlatego takie modele, jak HTC Flyer czy BlackBerry Playbook staniały do 299 dolarów, a wiele wskazuje na to, że niebawem doczekamy się kolejnych obniżek.

Tym bardziej, że obecnie na rynku mamy do czynienia z praktycznie takimi samymi tabletami z Androidem w ofercie każdej z firm – Tegra 2, ekran o tej samej przekątnej i rozdzielczości, podobne aparaty i kamerki… różnice można zauważyć jedynie w logo na obudowie, jakości wykonania, ilości złącz orazcenie, która jest tu kluczowa. Jeśli dany producent zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że nie jest w stanie rywalizować z konkurencją, kończy dokładnie tak, jak MSI.

0
Źródło: Tabletowo.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.