Na targach CES 2012 rządzić będą urządzenia bezprzewodowe

CES 2012 zbliża się wielkimi krokami

CES 2012 zbliża się wielkimi krokami

Organizatorzy pragną zaprezentować w nich, w jak szerokim zakresie działalności konsumenci mogą korzystać z urządzeń opartych na bezprzewodowej łączności szerokopasmowej. Największe na świecie targi branży elektronicznej CES 2012 odbędą się w dniach 10 – 13 stycznia 2012 r. w Las Vegas.

Według badań Consumer Electronics Association ilość użytkowników tabletów wzrośnie

o 157 procent w 2012 roku, a ponad 26,5 miliona urządzeń sprzedanych do dealerów

da wynik 14 miliardów dolarów dochodów. Ponadto sprzedaż czytników e-book’ów podwoi się w tym roku – ponad 16,5 miliona sprzedanych egzemplarzy przyniesie 1,8 miliarda dolarów przychodu. Sprzedaż smartfonów w nadchodzącym roku również znacząco wzrośnie – przewiduje się 45 procentowy wzrost sprzedaży, dzięki czemu przychody z nich osiągną ponad 23 miliardy dolarów.

W strefie „Access on the Go” zaprezentowane zostaną urządzenia mobilne umożliwiające bezprzewodowe łączenie się z innymi urządzeniami i pozwalające korzystać ze wspólnej muzyki, filmów, telewizji, książek i czasopism. Po raz pierwszy na targach CES, MEMS Industry Group (MIG) przygotuje strefę „MEMS TechZone”. Ten nowy obszar zaprezentuje firmy wdrażające technologie bezprzewodowe w telefonach komórkowych, konsolach do gier, tabletach i innych urządzeniach elektronicznych tego typu, które zdobywają ogromną popularność wśród konsumentów. MIG jest stowarzyszeniem branżowym odpowiedzialnym za rozwój mikroelektrycznych systemów mechanicznych (MEMS: Micro-Electro-Mechanical Systems) na światowych rynkach.

Wśród głównych wystawców urządzeń bezprzewodowych na targach CES 2012 znajdą się Alcatel-Lucent, Audiovox, Blackberry, Ericsson, LG, Motorola, Nokia, Qualcomm, Samsung, Sprint, T-Mobile i Verizon.