Najnowocześniejsze technologie edukacyjne w Radomiu

Konferencja informatyczna 19-20 listopada 2011 Radom

Fragment wykładu z ubiegłorocznej konferencji w Radomiu

Fragment wykładu z ubiegłorocznej konferencji w Radomiu

W bieżącym 2011 roku zaprezentowane zostaną rozwiązania skierowane do sektora edukacji, administracji publicznej oraz wszystkich zainteresowanych tematyką. Zaplanowano dla około 150 uczestników konferencji kilkanaście różnych tematów warsztatów oraz wykładów, które odbędą się w dniach 19-20 listopada 2011. Organizatorzy doskonale zdają sobie sprawę, jak trudno jest wybrać z wielu różnych ofert tą najbardziej nam odpowiadającą. W związku z tym w proponowanych tematach konferencji można będzie znaleźć bardzo różne zagadnienia – od rozwiązań sprzętowych po wykorzystanie oprogramowania.

Ostatnia zorganizowana konferencja odbyła się 23-24 października 2010 roku. W czasie jej trwania uczestnicy mogli skorzystać z zajęć wykładowych i warsztatowych. Jako prowadzący wystąpili przedstawiciele takich firm jak: Microsoft, Novell, NTT System, SGP System, Vacom, Verx, Advisor, Apple, Cisco, Corel, Konsorcjum FEN, F-Secure, Helion, Integrit, Intel, LG. Udział wzięło 110 słuchaczy z Radomia i byłego województwa radomskiego oraz zaproszeni goście.

Dzięki wsparciu ze strony życzliwych przedsięwzięciu firm informatycznych, udało się zapewnić dostęp do najnowszych technologii wszystkim uczestnikom. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że od strony technologicznej nasza oświata pozostaje – poza nielicznymi wyjątkami – daleko w tyle m.in. za krajami Europy Zachodniej. Na czas konferencji organizatorzy udostępnili uczestnikom 9 sal lekcyjnych wyposażonych w komputery połączone w jedną sieć. Przez cały czas każdy miał dostęp do bezprzewodowego Internetu. Na zakończenie rozlosowano wśród uczestników konferencji nagrody rzeczowe ufundowane przez instytucje i osoby wspierające naszą inicjatywę.

Więcej informacji oraz możliwość zapisu można uzyskać klikając tutaj.