Nokia Lumia 800 oficjalnie – najładniejszy Windows Phone do tej pory!

Stało się - oto pierwszy "prawdziwy" Windows Phone. Nokia Lumia 800 wygląda pięknie, a do tego ma być bardzo wydajna.
Wszystkie nowe funkcje Nokii będą darmowe

Wszystkie nowe funkcje Nokii będą darmowe

Trwa właśnie konferencja Nokia World 2011, na której fiński producent prezentuje swój pierwszy smartfon z systemem Windows Phone. Nokia Lumia 800 wygląda jak model N9, ale zamiast systemu MeeGo, posiada Windows Phone Mango. Urządzenie jest wyposażone w zaokrąglony, 3,7-calowy ekran

AMOLED

ClearBlack, aparat cyfrowy z obiektywem Carla Zeissa o jasności f/2.2 z dedykowanym spustem migawki, a dodatkowo każdemu użytkownikowi zostanie przydzielonych 25 GB miejsca na dane w chmurze SkyDrive. Ponadto Lumia 800 jako pierwszy Windows Phone posiada wbudowaną, darmową nawigację głosową typu turn-by-turn (bez łączenia z Internetem!). Dostępna będzie też nowa aplikacja MixRadio – darmowy streaming muzyki.

Lumia 800 wyposażona jest w 16 GB wbudowanej pamięci flash, możliwość nagrywania i odtwarzania filmów HD oraz procesor z taktowaniem 1,4 GHz z akceleratorem grafiki.

Nokia Lumia 800 będzie sprzedawana w cenie 420 euro (ponad 1900 zł) przed opodatkowaniem. Niestety, nowy smartfon Nokii na pewno nie będzie dostępny w Polsce w tym roku .

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.