Nokia World 2011: Debiutuje Nokia Asha

Zanim o najnowszym Windows Phone'ie Nokii, najpierw zaprezentowano cztery nowe telefony dla rynków rozwijających się.

Podczas swojego wystąpienia, dyrektor generalny Nokii – Stephen Elop – oficjalnie zaprezentował nowe telefony fińskiego producenta dla rynków rozwijających się. Opisując swoje spotkanie z nastolatkiem z Bejrutu, który większą część czasu spędza w Londynie, zapowiedział, że właśnie dla takich ludzi Nokia wprowadza swoje nowości. Elop przypomniał także, że fiński producent ma ambicje na połączenie z Internetem następnego miliarda ludzi, zwłaszcza w krajach rozwijających się.

Nokia wprowadza dzisiaj cztery nowe telefony z linii Nokia Asha – 200, 201, 300 oraz 303. Będą to urządzenia przeznaczone właśnie dla rynków rozwijających się, takich jak Indie. Telefony mają zapewnić dostęp do Internetu.

Asha 200 i 201 posiadają dwa sloty na karty SIM z funkcją szybkiej zmiany karty bez potrzeby wyłączania telefonu. Wszystko zamknięte w plastikowej obudowie, z aparatem cyfrowym, wbudowanym głośnikiem oraz maksymalnie 32 GB pamięci na pomieszczenie muzyki. Asha 300 i 303 mają znacznie bardziej stylowy wygląd. Model 300 posiada 1-gigahercowy procesor, łączność 3G i WiFi, klawiaturę QWERTY oraz pojemnościowy ekran dotykowy.

Dla zgromadzonych na konferencji Nokia World, najistotniejszym elementem wystąpienia poświęconego nowym telefonom była… zapowiedź współpracy z twórcami Angry Birds.

Nokia oczywiście pokazuje także nowego smartfona z Windows Phone – Lumia 800. Urządzenie ma design zaczerpnięty z modelu N9 i dostępne będzie w trzech kolorach – różowym, czarnym i niebieskim. Więcej info już za chwilę.

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.