Nowa generacja okularów i monitorów Nvidia 3D Vision

Nowe okulary 3D Vision 2 i jaśniejszy obraz 3D w monitorach z technologią LightBoost roztoczą przed graczami trójwymiarowe światy.

Jedną z funkcji Nvidia 3D Vision 2, czyli następnej generacji technologii 3D firmy Nvidia, są nowe okulary, zaprojektowane zupełnie od podstaw z uwzględnieniem sugestii graczy. Kolejnym elementem jest technologia wyświetlania Nvidia 3D LightBoost, która ma zwiększać jakość obrazu stereoskopowego, zapewniając dwukrotnie większą jasność i dużo intensywniejsze kolory.

Dzięki nowym rozwiązaniom gracze otrzymują platformę do obsługi gier 3D, które pojawią się tej jesieni, w tym Batman: Arkham City, L.A. Noire i wiele innych. Dzięki ekosystemowi urządzeń „3D Vision Ready”, firma Nvidia zapewnia użytkownikom bogatą ofertę materiałów trójwymiarowych w tej branży, a także obsługę dużej liczby urządzeń.

„Połączenie okularów 3D Vision 2 firmy Nvidia i monitorów lub komputerów przenośnych wyposażonych w technologię LightBoost umożliwia tworzenie przepięknych, jasnych i wyraźnych światów przed oczami użytkownika”, twierdzi Phil Eisler, dyrektor generalny ds. 3D Vision w firmie Nvidia. „Zespół techników firmy NVIDIA wprowadził znaczące usprawnienia w technologii wyświetlania stereoskopowego obrazu na komputerach PC, dzięki którym wrażenia z gier uruchamianych na tej platformie są lepsze od wrażeń, jakie spotykamy w najlepszych filmach 3D”.

„Technologia 3D LightBoost stworzona przez firmę NVIDIA zapewnia niespotykaną dotychczas rzeczywistość i jakość trójwymiarowego efektu w grach, filmach i fotografiach”, twierdzi David Wung, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami grupy biznesowej Open Platform (OPBG) w firmie Asus Computer Intenational. „Dzięki 3D LightBoost i rozwiązaniom zastosowanym w naszych nowych monitorach Full HD, kolory wyświetlanych obrazów są intensywniejsze, a tekstury i subtelne szczegóły wręcz wyskakują na widza z ekranu, przez co całościowe wrażenia są czymś naprawdę wyjątkowym. Jesteśmy pierwszym producentem, który wprowadza nową jakość trójwymiarowego obrazu na rynek w postaci monitora ASUS VG278H”.

Nowe okulary są wyposażone w większe soczewki, których powierzchnia jest większa o 20% w porównaniu do modelu pierwszej generacji. Dzięki temu osiągnięto szerszy kąt widzenia i zwiększono skuteczność blokowania zewnętrznego światła, co poskutkowało zwiększeniem realistyczności efektu trójwymiarowego w grach. Ponadto okulary 3D Vision 2 zostały wykonane z miękkich materiałów kompozytowych, dzięki czemu są wygodniejsze dla tych użytkowników, którzy zakładają jednocześnie słuchawki.

Okulary wykorzystują technologię migawkową firmy Nvidia oraz technologię transmisji bezprzewodowej realizowanej przy użyciu podczerwieni, zapewniając graczom i entuzjastom obrazu 3D dostęp do kolekcji trójwymiarowych materiałów w wysokiej rozdzielczości, w tym ponad 550 gier w rozdzielczości Full HD (1080p), ponad 100 filmów 3D na płytach Blu-Ray oraz tysięcy klipów i zdjęć 3D w serwisach YouTube i 3DVisionLive.com . Okulary 3D Vision 2 są również w pełni kompatybilne ze wszystkimi dotychczas stworzonymi materiałami oznaczonymi jako „3D Vision Ready” i wszelkimi produktami 3D Vision obsługującymi tę technologię, w tym ponad 70 różnorodnymi monitorami, komputerami przenośnymi, projektorami, aplikacjami wideo i kamerami.

3D LightBoost to nowa technologia stworzona przez firmę Nvidia, która umożliwia wyświetlanie trójwymiarowych obrazów cechujących się bogatszymi kolorami i dwukrotnie większą jasnością. Technologia ta zwiększa również jasność otoczenia wokół monitora, ułatwiając obsługę klawiatury i myszy, a także zmniejsza efekt widma charakterystyczny dla technologii stereoskopowej.

ASUS VG278H to pierwszy monitor z certyfikatem Nvidia 3D LightBoost, cechujący się 27-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD (1 920 x 1 080) i podświetleniem LED, wyposażony w gniazda 3D HDMI 1.4 oraz Dual-link DVI, które umożliwiają rozgrywkę w pełnej rozdzielczości HD 1080p i trzech wymiarach. Technologia Trace Free II firmy Asus umożliwia wyświetlanie obrazu z częstotliwością odświeżania 120 Hz i czasem reakcji 2 ms, dzięki którym akcja tocząca się na ekranie jest płynna. Monitor Asus VG278H będzie dostępny na rynku pod koniec października 2011 r. w komplecie z okularami Nvidia 3D Vision 2, w cenie 699 USD (sugerowana cena detaliczna).

Inne monitory kompatybilne z technologią NVIDIA 3D LightBoost, firm Acer i BenQ, zostaną wprowadzone na rynek w ciągu kolejnych kilku miesięcy. Na rynku pojawią się również notebooki kompatybilne z technologią NVIDIA 3D LightBoost, w tym modele firmy Toshiba – Satellite P770/P775, Dynabook Satellite T572, Dynabook T572 i Qosmio X770/X775 – oraz szereg innych, które zostaną wprowadzone na rynek w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

Zestaw okularów 3D Vision 2, zawierający jedną parę okularów Nvidia 3D Vision 2 i bezprzewodowy nadajnik podczerwieni podłączany do gniazda USB, będzie dostępny w sklepach internetowych i detalicznych na całym świecie od października, w cenie 149 USD (sugerowana cena detaliczna). Produkt będzie również dostępny w sklepie internetowym firmy NVIDIA. Dodatkowa para okularów 3D Vision 2 będzie kosztować 99 USD (sugerowana cena detaliczna).

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.