Nowy Vaio Z już w sklepach

Zapowiadana na koniec lipca europejska premiera nowej wersji Sony Vaio serii Z opóźniła się o ponad dwa miesiące. Udoskonalony model mobilnego notebooka ze stacją dokującą pojawił się właśnie w polskich sklepach.

Bardzo cienki laptop Sony Vaio Z (16,65 mm grubości i 1,18 kg wagi) z segmentu premium wszedł do sprzedaży detalicznej w Polsce dopiero na początku października, ponad dwa miesiące po swojej amerykańskiej premierze. Ekskluzywny 13,1-calowy laptop jest też sporo droższy niż przewidywano.

Otrzymaliśmy informację od Sony, że cena wersji z 4 GB pamięci powinna wynosić 9 999 zł, natomiast modelu z 8 GB – 14 999 zł. To więcej niż przypuszczano, jednak na cenę mogły mieć wpływ wysokie kursy dolara i euro — mówi Rafał Zych, dyrektor handlowy Matrix Media, autoryzowanego przedstawiciela Sony.

Nowy Vaio Z dysponuje min. procesorem Intel Core i7 2620M 2,7 GHz ze zintegrowaną grafiką Intel HD 3000, 8 lub 4 GB pamięci RAM, dyskiem SDD o pojemności 256 GB i 64-bitowym systemem operacyjnym Windows Professional 7. Oferowana dodatkowa, płaska bateria pozwala wydłużyć czas pracy komputera nawet do 16 godzin. Z kolei uzupełniająca nowy model VAIO Z stacja Power Media Dock została wyposażona w mocną kartę graficzną AMD Radeon HD 6650M z 1 GB pamięci RAM, napęd Blu-ray Disc oraz dodatkowe porty USB 3.0.

0
Źródło: Matrix Media
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.