Qualcomm wprowadza układ Snapdragon S4, obiecuje dłuższą pracę na baterii

Nowy układ SoC o nazwie Snapdragon S4, wytworzony w 28-nanometrowej technologii, ma zapewnić wysoką wydajność i niskie zużycie energii.
Qualcomm szykuje nową generację procesorów Snapdragon

Qualcomm szykuje nową generację procesorów Snapdragon

Układ system-on-a-chip nowej generacji składać się będzie z procesora Krait oraz grafiki Adreno 225 – wszystko wytworzone w 28-nanometrowym procesie technologicznym. Skok z 45-nanometrowej technologii ma zapewnić nie tylko miniaturyzację komponentów, ale także niższy pobór mocy, co przełoży się na wydłużony czas pracy na baterii nowych urządzeń. Nowa architektura procesora Krait ma zapewnić natomiast 60-procentowy wzrost wydajności w stosunku do obecnej generacji układów Scorpion. Nowe procesory mają pracować z częstotliwością od 1,5 do 2,5 GHz i będą oferować wsparcie dla dwukanałowej pamięci DDR3. Grafika Adreno 225 ma oferować natomiast 50-procentowy wzrost wydajności w porównaniu z obecną generacją, wsparcie dla DirectX 9.3 na platformie Windows 8 oraz dla OpenGL ES 1.1 i 2.0.

W nowym układzie SoC nie zabraknie również łączności LTE, HSPA+, GSM, GPRS i EDGE, pokrywając w ten sposób wszystkie używane częstotliwości na całym świecie. Jednocześnie będzie można także korzystać z nawigacji GPS i GLONASS, a także z technologii Bluetooth, WiFi, radia FM i NFC.

Testowe egzemplarze Snapdragona S4 już zostały rozesłane do producentów.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.