Tsunami uderza w OS X

Analitycy zagrożeń z firmy ESET, produkującej rozwiązania antywirusowe, przechwycili zagrożenie, które za pośrednictwem usługi sieciowej IRC może realizować ataki DDoS.
Tsunami uderza w OS X

Tsunami uderza w OS X

OSX/Tsunami.A, atakujący systemy Mac OS X, to backdoor, czyli złośliwa aplikacja, która po przedostaniu się na dysk zainfekowanego komputera pozwala na wykorzystanie różnego rodzaju luk w oprogramowaniu. Zagrożenie daje atakującemu możliwość przejmowania kontroli nad zainfekowanymi maszynami. Eksperci z firmy ESET przeanalizowali próbki złośliwego programu i odkryli, że głęboko w jego kodzie zapisano i zabezpieczono przed ewentualnymi zmianami listę serwerów IRC oraz kanałów, poprzez które twórcy zagrożenia mogą łączyć się z przechwyconymi maszynami i wykonywać za ich pośrednictwem ataki DDoS. Takie ataki polegają na wysyłaniu przez zainfekowane zagrożeniem komputery, tzw. boty, setek tysięcy zapytań do serwerów firm i instytucji, co doprowadza do ich zablokowania.

Analitycy zagrożeń firmy ESET zwracają uwagę, że OSX/Tsunami.A może automatycznie pobierać z sieci swoje nowsze wersje, a nawet inne zagrożenia.

Więcej informacji nt. OSX/Tsunami.A można znaleźć na blogu firmy ESET: http://blog.eset.com/2011/10/25/linux-tsunami-hits-os-x

0
Źródło: ESET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.