Wykradł nagie zdjęcia gwiazd, teraz złapało go FBI

Specjaliści z firmy Eset opublikowali raport na temat najczęściej atakujących zagrożeń ubiegłego miesiąca. Korzystając z okazji eksperci zwrócili uwagę na fakt aresztowania 35-letniego mieszkańca Stanów Zjednoczonych, który jakiś czas temu włamał się do komputerów i urządzeń przenośnych kilku hollywoodzkich gwiazd.
Wykradł nagie zdjęcia celebrytów, teraz złapało go FBI

Wykradł nagie zdjęcia celebrytów, teraz złapało go FBI

Pierwszą trójkę najczęściej atakujących zagrożeń września, według laboratoriów antywirusowych Eset, tworzą złośliwe programy czyhające w plikach automatycznego startu nośników danych – robak internetowy Conficker oraz robak Dorkbot. Ten ostatni rozprzestrzenia się ostatnio wyjątkowo szybko za pośrednictwem pendrive’ów. Dorkbot posiada funkcjonalność backdoora, a więc daje atakującemu możliwość zdalnej kontroli nad zainfekowanym komputerem. Szczegółowy raport firmy Eset na temat najczęściej atakujących zagrożeń września dostępny jest na stronie www.eset.pl Eksperci zwracają także uwagę na aresztowanie mieszkańca Florydy, który włamał się do komputerów kilkudziesięciu mieszkańców Stanów Zjednoczonych, w tym do urządzeń należących do Scarlett Johansson, Mili Kunis czy Christiny Aguilery. W efekcie, w ręce włamywacza trafiły m.in. scenariusze filmowe, prywatna korespondencja gwiazd oraz nagie zdjęcia hollywoodzkich celebrytów, które aresztowany opublikował w sieci.

Specjaliści z firmy Eset podkreślają, że do włamań nie doszłoby, gdyby poszkodowani zabezpieczali swoje komputery silnymi hasłami, czyli takimi, które składają się przynajmniej z ośmiu znaków, w tym z cyfr, dużych i małych liter oraz znaków specjalnych.

0
Źródło: ESET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.