Zaproś muzykę do domu z Nokia MD-310

Firma Nokia poszerza ofertę akcesoriów wprowadzając do sprzedaży bezprzewodowy odbiornik MD-310.

Urządzenie umożliwia przesyłanie muzyki z telefonu komórkowego do stacjonarnego zestawu stereo lub kina domowego.

Transmiter wykorzystuje technologię zbliżeniową NFC, moduł Bluetooth oraz standardowe gniazdo 3,5 mm, dzięki czemu sprzęt jest kompatybilny z praktycznie dowolnym zestawem audio. MD-310 będzie dostępny w sprzedaży od października w szacunkowej cenie 199 złotych.

Strumieniowa transmisja umożliwia słuchanie muzyki w promieniu 100 metrów od telefonu, dzięki czemu użytkownik może swobodnie poruszać się po mieszkaniu.

By słuchać muzyki z telefonu wystarczy podłączyć MD-310 do zestawu audio wyposażonego w gniazdo audio 3,5 mm (kompatybilność urządzenia zwiększa dodatkowo adapter RCA, który stanowi część zestawu) oraz połączyć urządzenie z telefonem za pomocą technologii Bluetooth lub NFC (jeśli dany telefon jest w nią wyposażony). Dowolną ilość utworów można odtwarzać z pamięci telefonu i słuchać jej w domowym centrum rozrywki bez użycia kabli. Dzięki technologii dźwięku cyfrowego aptX jakość dźwięku muzyki z telefonu ma być równa jakości dźwięku z płyty CD.

Odbiornik Nokia umożliwia transmisję muzyki nie tylko z szeregu telefonów komórkowych, ale i odtwarzaczy muzycznych, laptopów, netbooków i inny urządzeń obsługujących łączność Bluetooth 3.0.

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.