Zrób zdjęcie byle jakie, ostrość ustawisz później!

Startująca firma z Mountain View o nazwie Lytro prezentuje rewolucyjny aparat kompaktowy.

Canonie, Nikonie, Sony, Panasonicu i Fujifilm – możecie zacząć się bać, bowiem niewielki start-up z Mountain View zapowiada rewolucję w fotografii cyfrowej. I wcale nie są to czcze obietnice, jako że dyrektor firmy Lytro już zaprezentował swój nowy, kompaktowy aparat cyfrowy. Urządzenie potrafi przechwycić więcej światła i większą głębię koloru niż tradycyjne aparaty, ale co najważniejsze, pozwala zmienić ostrość na już wykonanym zdjęciu.

Nowe aparaty Lytro będą wyposażone w obiektyw o jasności f/2.0 z 8-krotnym zoomem optycznym, dotykowe ekrany LCD oraz port USB. Wszystko to zamknięte w aluminiowej obudowie, ważącej ledwie 212 gramów.

Lytro wprowadzi na rynek swój nowy model na początku przyszłego roku. Dostępne będą trzy wersje. Modele niebieski oraz grafitowy z 8 GB wbudowanej pamięci flash (ok. 350 zdjęć) mają kosztować 399 dolarów, natomiast wersja czerwona pomieści 750 zdjęć na 16 GB wbudowanej pamięci i kosztować będzie 499 dolarów.

Więcej informacji oraz możliwość zakupu aparatu w przedsprzedaży znajduje się na stronie producenta.

0
Źródło: fortune
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.