16-megapikselowy aparat BenQ z 21-krotnym zoomem

Aparat działa na zasadzie wyceluj i naciśnij (point-and-shoot). 16-megapikselowa matryca BSI CMOS 1/2,3" firmy Sony i zaawansowane funkcje pozwalają ponoć uzyskać jakość zdjęć jaką oferują tańsze lustrzanki.

BenQ GH700 ma 21 krotny zoom optyczny, system optycznej stabilizacji obrazu O.I.S. (Optical Image Stabilizer), wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 460 000 pikseli.

16-megapikselowa matryca CMOS firmy Sony, wykonana w technologii BSI (Back Side Illumination czyli z tylnym podświetleniem) zwiększa czułość dwa razy i minimalizuje poziom szumów nawet o 50%… a tak przynajmniej zapewnia samo BenQ.

GH700 ma szybki i wydajny procesor sygnału cyfrowego (DSP – Digital Signal Processor), który nawet o 30% zwiększa prędkość przetwarzania danych. Zdolność do przetwarzania obrazów o wysokiej rozdzielczości zapewnia wyraźniejsze i bardziej wyrafinowane obrazy nawet, gdy są one wykonywane w Trybie Zdjęć Seryjnych z szybkością 10 klatek na sekundę lub produkcji filmów 1080p Full HD z szybkością 60. klatek na sekundę. Aparat ma wbudowany system stereofonicznej rejestracji dźwięku surround, a wbudowana funkcja usuwania szumów np. od wiatru itp., eliminuje szumy w ścieżce dźwiękowej nagrania. GH700 posiada też niezależny przycisk wyzwalacza, który pozwala na szybki start nagrania wideo bez straty początkowych sekund. Naciśniecie przycisku wyzwalacza powoduje uchwycenie klatki filmowej jako zdjęcia.

Obiektyw z 21-krotnym zoomem optycznym pozwala na zmianę ogniskowej w zakresie od 25 mm do 525 mm (wartości odpowiadają klatce filmu 35 mm). System stabilizacji obrazu O.I.S. kompensuje wszystkie drgania i ruchy aparatu, z kolei czułość do ISO 1 600 w pełnej rozdzielczości, ułatwia wykonywanie zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Funkcja Super Macro pozwala ustawić ostrość na obiekty oddalone o 1 cm od obiektywu.

BenQ G700 korzysta z technologii HDRIII, która ułatwia wykonywanie zdjęć o dużej rozpiętości tonalnej czyli z dobrze widocznymi szczegółami w światłach i cieniach.

BenQ GH700 dostępny będzie w Polsce na początku grudnia br. w sugerowanej cenie detalicznej 819 zł z VAT. Gwarancja 24 miesiące w systemie door-to-door.

0
Źródło: BenQ
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.