Allegro zmniejsza opłaty za korzystanie z serwisu

Każdy Użytkownik, który sprzeda oferowany produkt, zostanie zwolniony z opłaty za jego wystawienie. Nowy model cennika będzie obowiązywać od 18 listopada.
Na Allegro taniej

Na Allegro taniej

Zgodnie z nowym cennikiem, Sprzedający zapłacą mniej za wystawianie przedmiotów, a jeśli transakcja zakończy się sprzedażą opłata ta w ogóle nie zostanie pobrana. Proponowany, testowy model ma zmniejszyć z jednej strony bariery cenowe dla Sprzedających, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie biznesu na Allegro, a z drugiej wyraźnie premiować najskuteczniejszych Sprzedających.

Możliwość korzystania z serwisu po nowych, znacznie niższych cenach ma pomóc Sprzedającym odnieść sukces i na tym sukcesie dopiero chcemy budować swój własny — komentuje zmianę Kuba Maruszczak z Działu Produktów Allegro.

O połowę niższa opłata we wszystkich kategoriach oznacza, że Sprzedający za wystawienie produktu w najniższym progu cenowym zapłaci 8 groszy, a jeśli go sprzeda, opłata zostanie mu zwrócona. Zniżki obejmą również kategorię „Książki i Komiksy”, „Filmy”, „Gry” oraz „Muzyka i Instrumenty”, gdzie za wystawienie zapłacimy symboliczne 5 groszy. Inną nowością w cenniku jest obniżenie o 50% prowizji od sprzedaży przedmiotów w kategoriach elektronicznych, w progu cenowym od 1 000 zł.

Mamy świadomość, że branża e-commerce cechuje się bardzo wysoką dynamiką rozwoju, dlatego wychodzimy naprzeciw tym trendom dostosowując nasze stawki do potrzeb przedsiębiorców działających na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. W nowym modelu cennika założyliśmy średni spadek kosztów w kategorii „Książki i Komiksy” o 17%, „Telefony i Akcesoria” o 16%, a w kategorii „Filmy” aż o ponad 29% — dodaje Maruszczak.

0
Źródło: Allegro
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.