Biało-czarny BenQ GH600: 21-krotny zoom i wiele funkcji

BenQ GH600 ma 21-krotny zoom optyczny, system optycznej stabilizacji obrazu O.I.S. (Optical Image Stabilizer), wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 460 000 pikseli. Aparat przeznaczony jest dla osób aktywnych, które chcą mieć aparat zawsze przy sobie ale wymagają od niego większej funkcjonalności i jakości niż od kompaktu.

Obiektyw z 21-krotnym zoomem optycznym pozwala na zmianę ogniskowej w zakresie od 25 mm do 525 mm (wartości odpowiadają klatce filmu 35 mm). System stabilizacji obrazu O.I.S. kompensuje drgania i ruchy aparatu, z kolei czułość do ISO 1600 w pełnej rozdzielczości, ułatwia wykonywanie zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych.

BenQ G600 korzysta z technologii HDR, która ułatwia wykonywanie zdjęć o dużej rozpiętości tonalnej czyli z dobrze widocznymi szczegółami w światłach i cieniach.

GH600 rejestruje filmy wideo w rozdzielczości HD Ready do 720p z szybkością 30 klatek na sekundę z możliwością płynnego ustawienia kadru – za pomocą zoom. Precyzyjny, według zapewnień producenta, system nastawiania ostrości pozwala filmować dynamiczne sceny z szybko poruszającymi się obiektami. Dzięki specjalnej konstrukcji, nagrywanie rozpoczyna się ponoć natychmiast po naciśnięciu spustu, użytkownik ma pewność, że żadna scena nie uszła uwagi kamery i została zarejestrowana. Filmy i zdjęcia można rejestrować z odległości od obiektu już od…. 1cm, dzięki trybowi Super Macro.

Funkcja LOMO – to możliwość tworzenia artystycznych zdjęć tzw. lomografii, nurtu który pojawił się fotografice na początku lat dziewięćdziesiątych i ma wiele milionów zwolenników na całym świecie. Color Accent, pozwala na selektywne wybranie określonych barw, przy zamianie reszty kolorów na odcienie szarości. FishEye – to symulacj bardzo krótkiej ogniskowej aparatu tzw. rybiego oka. Funkcja Adanced Smart Scene Detection pozwala na automatyczne ustawienie optymalnych wartości to warunków i typu robionego zdjęcia w zależności od fotografowanego obiektu. Web Auction to nowość w GH600, pozwala na połączeniu do czterech fotografii i zaprezentowanie ich jako stylowy kolaż gotowy do wukorzystania w internetowych aukcjach. Pozostałe funkcje jakie posiada kamera to tryby: P/Av/Tv/M, Panorama, Speedy Burst oraz Beauty Enhancer.

BenQ GH600 dostępny będzie w Polsce w połowie listopada br. w sugerowanej cenie detalicznej 639 zł z VAT. Gwarancja 24 miesiące w systemie door-to-door.

0
Źródło: BenQ
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.