Epson: 4 nowe, kolorowe kombajny laserowe AcuLaser CX37DN

Epson CX37DN, CX37DTN, CX37DNF oraz CX37DTNF - kolorowe, wielofunkcyjne urządzenia laserowe format A4 dla średnich i dużych firm z wbudowaną funkcja druku dwustronnego (duplex), skanerem, podajnikiem dokumentów (ADF) i kartą sieciową LAN (1Gb Ethernet). Modele różni fax i dodatkowa taca na papier.

Seria ta posiada funkcje kopiowania i skanowania zarówno monochromatycznego, jak i w kolorze. Oferuje też funkcję faksu oraz jedne z najlepszych parametrów technicznych wśród wielofunkcyjnych kolorowych drukarek laserowych dla średnich i dużych grup roboczych.

Seria CX37DN obejmuje cztery modele: CX37DN, CX37DTN, CX37DNF oraz CX37DTNF. Urządzenia te oferują, jak nas zapewnia producent, niski koszt wydruku jednej strony połączony z niskim początkowym kosztem inwestycji czyli zakupu. Pod względem niezawodności, są to ponoć jedne z najlepszych urządzeń w tej klasie — a jednocześnie na tyle kompaktowe, że będą pasować do prawie każdego środowiska firmowego.

Wszystkie modele zawierają w standardzie funkcję automatycznego druku dwustronnego (tzw. duplex) oraz automatyczny podajnik skanowanych czy kopiowanych dokumentów, a opcjonalna dodatkowa taca na papier poprawić wydajność i zaoszczędzić czas przez zwiększenie pojemności zasobnika papieru. W modelach CX37DTN oraz CX37DTNF dodatkowa taca jest w standardzie.

Wysoka wydajność, która cechuje nowe drukarki laserowe firmy Epson oznacza, że użytkownicy mają do dyspozycji dużą szybkość druku (do 24 str./min), jak również będą mogli skorzystać z wysokiego dopuszczalnego miesięcznego obciążenia do 120 tys. stron. Profesjonalną jakość wydruków ma zapewniać technologia tonerów AcuBrite.

Serię AcuLaser CX37DN zaprojektowano z myślą o skomplikowanych środowiskach informatycznych, dlatego zawiera emulacje PCL6 oraz PS3, obsługę IPv6 i 802.1x oraz łączność Gigabit Ethernet. Działy informatyczne mogą zwiększyć wydajność urządzeń dodając opcjonalny dysk twardy lub zwiększając pamięć.

Andrew Semple, dyrektor działu produktów do obrazowania dla biznesu Epson Europe, powiedział:

„Niedrogi sprzęt połączony z wydajnym tonerem, który pozwala użytkownikom na optymalizację kosztu wydruku jednej strony oznacza bardzo znaczące obniżenie całkowitych kosztów eksploatacji. Seria spełnia wymogi normy ENERGY STAR, co pozwala zmniejszyć zużycie energii oraz wpływ na środowisko. Nie trzeba więc iść na kompromis w kwestii kosztów i ochrony środowiska.”

Modele CX37DNF i CX37DTNF będą dostępne w Polsce od listopada br. Sugerowana cena detaliczna to odpowiednio 4 659 zł i 5 500 zł (z VAT). Modele CX37DN i CX37DTN trafią do sprzedaży w grudniu. Cena ich nie jest jeszcze znana.

0
Źródło: Epson
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.