HP stawia na tablet dla biznesu

Debiutuje biznesowy HP Slate 2

Tym razem jednak, HP przygotował tablet skierowany do biznesowych użytkowników. Slate 2 ma znaleźć zastosowanie w firmach i instytucjach z takich branż, jak edukacja, służba zdrowia, administracja państwowa i handel detaliczny, w których użytkownicy często pracują z dala od tradycyjnych biurek. Tablet ma w pełni funkcjonalny system operacyjny Windows 7 i waży zaledwie 680 gramów.

HP Slate 2 ma pojemnościowy ekran multitouch o przekątnej 8,9 cala, który umożliwia wprowadzanie informacji przez dotyk lub rysik. Jest także wyposażony w klawiaturę Swype, która rozszerza funkcje dotykowe, umożliwiając wygodne i sprawne wprowadzanie danych jednym ciągłym ruchem palca lub rysika po klawiaturze ekranowej.

Urządzenie opiera się na procesorze Intel Atom Z670 z taktowaniem 1,5 GHz, a ponadto posiada 3-megapikselowy aparat cyfrowy, przednią kamerę VGA, gniazdo kart pamięci SD oraz baterię, która zapewni do 6 godzin ciągłej pracy.

Z czysto biznesowego punktu widzenia, warto wymienić funkcje:
  • Wbudowany układ zabezpieczający TPM, który chroni dane — od wiadomości e-mail po informacje zapisane na dysku twardym.
  • Wbudowany moduł Security for HP ProtectTools, który umożliwia sterowanie i zarządzanie układem TPM (dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo uwierzytelniania użytkowników), poprawia integralność chronionego dysku osobistego, chroni wiadomości e-mail oraz zapewnia obsługę chronionych certyfikatów cyfrowych.
  • Obsługa przez BIOS oprogramowania Computrace Pro(5), co ułatwia ochronę przed kradzieżą danych, ponieważ umożliwia zdalne usuwanie danych. Zwiększa to bezpieczeństwo poufnych informacji.
  • HP Connection Manager — jeden interfejs użytkownika, który umożliwia łatwe sterowanie połączeniami bezprzewodowymi (w tym WiFi), przewodowymi (sieć LAN), Bluetooth oraz opcjonalnie wbudowanym modułem 3G Mobile Broadband i zapewnia wygodny dostęp do Internetu i intranetu z wielu miejsc na całym świecie.

Stacja dokowania HP Slate Dock umożliwia połączenie z urządzeniem przez 2 porty USB 2.0 i port HDMI, zaś opcjonalna klawiatura HP Slate Bluetooth Keyboard i futerał stanowią komplet, który mieści tablet HP Slate, klawiaturę Bluetooth z akumulatorem, rysik HP Slate Digital Pen oraz identyfikator i wizytówki lub karty kredytowe.

Ceny i dostępność

Tablet HP Stale 2 będzie dostępny w sprzedaży w Polsce od grudnia. Cena najtańszej wersji będzie wynosić 2399 złotych netto.