Lenovo Y570 – notebook z górnej półki

Multimedialne notebooki Lenovo Y570 z najnowszymi procesorami Intela, szybką grafiką i dyskami SSD, trafiły do sklepu Chip.pl.
Nowy, multimedialny notebook Lenovo w sklepie Chip.pl

Nowy, multimedialny notebook Lenovo w sklepie Chip.pl

Poszczególne modele różnią się między innymi wielkością pamięci RAM, która w najmocniejszych konfiguracjach oferuje 8 GB pojemności. Wszystkie notebooki serii Y570 nie tylko znakomicie radzą sobie z filmami, ale także z muzyką – między innymi dzięki firmowym głośnikom firmy JBL (SRS Premium Sound). Laptopy prezentują się efektownie, jak przystało na multimedialne maszyny, co jest zasługą aluminiowej, chropowatej obudowy z charakterystyczną kolorową obwódką.

Pierwszą przyjemną chwilą dla użytkownika (poza dotknięciem obudowy i eleganckiej klawiatury), będzie wyjątkowo szybki start systemu, dodatkowo skracany dzięki technologii EE Boot Optimizer. Kolejnym pozytywnym zaskoczeniem będzie płynne działanie wymagających gier. Testy wykazały, że takie pozycje, jak na przykład Starcraft 2 są odtwarzane bez żadnych zakłóceń nawet, jeśli gracz wybierze najwyższy poziom ustawień graficznych.

To możliwe dzięki zastosowaniu karty GeForce GT 555M dysponującej 2 GB pamięci wideo, która współpracuje z procesorem Intel Core i5 2430M, bądź i7 2670M. Szybkość działania systemu i poszczególnych aplikacji to również efekt zastosowania 32 GB dysków SSD, które towarzyszą tradycyjnym dyskom twardym, zdolnym pomieścić 750 GB danych.

Multimedia wyświetlane są na 15,6-calowym ekranie LED z rozdzielczością 1366 x 768 pikseli. Obudowa kryje w sobie również kamerę internetową HD, nagrywarkę DVD, czytnik kart pamięci, cztery złącza USB 2.0 oraz wyjście HDMI. Komunikacja z siecią lub innymi urządzeniami odbywa się za pośrednictwem standardu Bluetooth.

Bateria powinna pozwolić na mobilną pracę przez około 4-5 godzin. Wszystkie modele oferowane są wraz z systemem operacyjnym Windows 7 Home Premium. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta.

Ceny poszczególnych modeli są zależne od konfiguracji i zaczynają się od 3099 zł.

0
Źródło: Komputronik
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.