Mobilny Bing stawia na HTML5

Aplikacja Bing w HTML5 jest już dostępna w wersji na iOS-a i Androida. Wkrótce pojawi się wersja dla Blackberry OS i Windows Phone.

Dzięki HTML5 mogliśmy stworzyć produkt, za pomocą którego możemy skorzystać z unikatowych i zaawansowanych możliwości różnych platform, w tym obsługi kamery czy też wyszukiwania głosowego, pozostawiając jeden spójny interfejs na wszystkich platformach — twierdzi Microsoft . A co to oznacza w praktyce? Użytkownicy Androida w czasie rzeczywistym mogą sprawdzać natężenie ruchu, komunikacje miejską czy najświeższe informacje z Sieci. Z kolei użytkownikom iOS-a działają już filmy wideo wyszukiwane przez Binga. Działają też już bez problemu pozycjonowanie wyników wyszukiwania na mapie. Doszła też obsługa wyszukiwania głosowego.

Mobilna wersja Binga dostępna jest pod m.bing.com. Niestety, nie dla nas, a właściwie niezupełnie dla nas. W Polsce Bing jest nieobecny, poza wersją „Międzynarodową”, która w porównaniu do Google’a jest, delikatnie rzecz ujmując, nieużywalna i pozbawiona jakichkolwiek funkcji. Chcecie wiedzieć co tracicie? Proponujemy użyć amerykańskiego proxy i ustawić opcje regionalne na amerykańskie. Lub dowolnego innego obsługiwanego kraju…

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.