Monitor BenQ dedykowany fanom gier RTS

Nawiązując do sukcesu rynkowego modelu XL2410T w 2011 roku, przy projektowaniu monitora z serii RL BenQ ponownie sięgnął do sprawdzonej współpracy z ZOWIE GEARS, producentem zaawansowanych akcesoriów dla graczy komputerowych oraz STARTALE, światowej klasy drużyną gamingową StarCraft 2, którą od 2011 roku sponsoruje BenQ.

„Wspaniałe było móc obserwować jak model XL2410T odnosi wielki sukces w czasie DremHack Summer 2011, Global Starcraft II League oraz GamesCon 2011. Entuzjazm z jakim przyjęła monitor społeczność graczy była wręcz fenomenalna”,

powiedział Peter Chen EPV oraz General Manager BenQ Technology Product Center.

„Jestem przekonany, że sukces rynkowy monitora, bez względu na to czy jest on kierowany do graczy czy też nie, tkwi w szczegółach. Mamy nadzieję, że RL2240H przypadnie do gustu graczy w RTS na całym świecie”.

Współpraca ze grupą STARTALE zaowocowała wypracowaniem mechanizmów i rozwiązań, które są, zdaniem BenQ, kluczowe dla odniesienia zwycięstwa w grach RTS, w szczególności w zakresie podboju, gromadzenia zasobów, szybkiego dostępu do informacji, a także innych cech kojarzonych z RTS-ami. Technologia podnoszenia jakości obrazu – Black eQualizer poprawia widoczność szczególnie w ciemnych scenach. Black eQualizer zapewnia możliwość regulacji jasności ekranu bez zbytniego zwiększania natężenia bieli i utraty szczegółów w jasnych partiach obrazu. Projektanci z BenQ współpracowali również ze STARTALE w zakresie funkcji RTS Mode, zawierającej tak zestaw parametrów wyświetlania obrazu by uzyskać optymalny efekt w grach RTS.

Podczas projektowania, a następnie testowania produktu, zespół projektantów BenQ oraz zespołu STARTALE wprowadzili rozwiązania, które ponoć podniosły wygodę korzystania z monitora. Funkcje Display Mode oraz Smart Scaling zostały zaprojektowane w celu umożliwienia ustawienia indywidualnych preferencji dotyczących obrazu. Gracze mogą za pośrednictwem funkcji Display Mode zmieniać (przełączać) rozmiar obrazu w zakresie czterech trybów 17″ (4:3), 19″ (4:3), 19″ Wide (16:10) oraz 21,5″ Wide (16:9). Funkcja Smart Scaling dodatkowo pozwala na ręczną, płynną zmianę skali obrazu, zgodnie z potrzebami gracza.

Monitor będzie dostępny w Polsce od połowy listopada br. w sugerowanej cenie detalicznej 589 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy realizowana w systemie door-to-door.

0
Źródło: BenQ
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.