Pierwszy, biznesowy ThinkPad tablet już w sprzedaży!

Firma Lenovo w trakcie trwającego projektu Lenovo Do TOUR oficjalnie zaprezentowała wprowadzane na polski rynek tablety serii ThinkPad dla klientów biznesowych.

Tablety ThinkPad (podobnie jak Lenovo IdeaPad Tablet K1) to pierwsze mobilne urządzenia internetowe firmy Lenovo wyposażone w system operacyjny Google Android 3.1, a także pierwsze w branży tablety z certyfikatem zgodności z serwisem wideo Netflix. Tablety Lenovo z systemem Android dają ponadto dostęp do tysięcy aplikacji w sklepie Android Market oraz aplikacji przetestowanych pod kątem urządzeń Lenovo w sklepie Lenovo App Shop.

Jako pierwsze tablety z systemem Android-Honeycomb, są certyfikowane także pod kątem zgodności z serwisem Netflix, co zapewnia łatwy dostęp do wybranych filmów. W tablety IdeaPad i ThinkPad wbudowane zostało wyjście HDMI do sygnału o pełnej rozdzielczości 1080p z zabezpieczeniami Digital Rights Management (DRM). Dzięki temu członkowie serwisu Netflix mogą oglądać przesyłane strumieniowo filmy i programy telewizyjne bezpośrednio na dużym ekranie telewizora.

Tablety IdeaPad i ThinkPad są wyposażone w dwurdzeniowe procesory mobilne Nvidia Tegra 2, umożliwiające wydajną dwuzadaniowość, znacznie szybsze przeglądanie stron internetowych z obsługą animacji Flash, korzystanie z gier z jakością konsolową, a także niskie zużycie energii, a tym samym dłuższe działanie baterii.

Tablet ThinkPad łączy w sobie wysokiej klasy funkcje multimedialne i rozrywkowe z tabletu IdeaPad K1 z bezpieczeństwem, niezawodnością i możliwościami zarządzania, z których słynie marka ThinkPad. Dzięki temu jest pierwszym tabletem prawdziwie biznesowej klasy. Opracowany jako dodatkowy komputer dla mobilnych użytkowników biznesowych tablet ThinkPad zawiera opcjonalne pióro, pełnowymiarowe gniazdo USB, pełnowymiarowe gniazdo kart SD, gniazdo mini-HDMI do podłączania zewnętrznych projektorów i wyświetlaczy, a także opcjonalny składany futerał z klawiaturą wyposażoną w optyczny TrackPoint.

Ochronę danych na tablecie ThinkPad zapewniają kilkuwarstwowe zabezpieczenia, a dzięki pakietowi rozwiązań partnerów biznesowych menedżerowie IT mogą łatwo zarządzać tym sprzętem. Mają do dyspozycji oprogramowanie chroniące przed skutkami kradzieży oraz możliwość blokady utraconego tabletu przy użyciu rozwiązania Computrace. Dodatkowe funkcje zabezpieczeń to między innymi obsługa aplikacji wirtualnych przy użyciu rozwiązania Citrix, bezdotykowe wdrażanie za pomocą rozwiązania LanDesk, a także obsługa bezpiecznej poczty udostępniana przez Good Technology.

Ważący zaledwie 0,7 kg tablet ThinkPad jest wyposażony w wyświetlacz IPS WXGA o przekątnej 10,1″ (1280×800), który zapewnia kąt widzenia 178 stopni, a chroni go odporne na zadrapania szkło Corning Gorilla. To urządzenie klasy biznesowej zapewnia użytkownikom łączność i rozrywkę oraz umożliwia wydajną pracę poza biurem i domem.

ThinkPad Tablet wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Tegra 2 z taktowaniem 1 GHz, 1 GB pamięci RAM, 16, 32 lub 64 GB pamięci flash, łączność 3G, WiFi i Bluetooth, gniazdo kart SD, wyjście mini-HDMI, dwie kamery 5- i 2-megapikselową oraz baterię, zapewniającą do 8 godzin pracy z włączonym WiFi.

Dostępność

ThinkPad Tablet jest już dostępny na polskim rynku. Wszystkim tabletom firmy Lenovo towarzyszy roczna gwarancja. Lenovo oferuje także rozszerzenia gwarancji dodatkowo o rok w przypadku tabletów IdeaPad oraz o dwa lata w przypadku tabletów ThinkPad.

0
Źródło: Lenovo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.