Samsung Wave 3 debiutuje na polskim rynku

Najnowsze dziecko z rodziny bada prezentuje się całkiem okazale.

Samsung Wave 3

Samsung Wave 3

Najnowszy smartfon z rodziny Wave posiada obudowę o grubości 9,9 mm, która została wykonana ze szczotkowanego aluminium, nadając mu zwarty i wyróżniający się wygląd. Telefon został wyposażony w procesor taktowany zegarem 1,4 GHz i oferuje transmisję danych HSPA+ (odbieranie14.4 Mb/s, wysyłanie 5.76MB/s), co pozwala zapewnić płynne działanie aplikacji i szybkie pobieranie treści. Obsługa wideo HD oraz wsparcie DivX w połączeniu z dużym, 4-calowym ekranem Super AMOLED pozwalają cieszyć się wysokiej jakości odtwarzaniem filmów.

Samsung Wave 3 pracuje pod kontrolą najnowszej wersji autorskiej platformy firmy Samsung – bada 2.0 – wzbogaconej o interfejs TouchWiz. Oferuje ona szeroki wachlarz nowych możliwości, takich jak wielozadaniowość, łączność Wi-Fi Direct czy funkcje głosowe. Dostęp do tysięcy przydatnych aplikacji, darmowych i płatnych (kartą kredytowa lub premium SMS), zapewnia sklep Samsung Apps; z kolei sprawne zarządzanie i zakup muzyki umożliwia Music Hub.

Nowy smartfon to również różnorodna swoboda komunikacji. Narzędzie komunikacyjne Social Hub łatwo uporządkuje twoje kontakty, wiadomościami, wpisy np. na Facebooku i kalendarze z różnych źródeł – SMSów, e-maili czy też serwisów społecznościowych.

Wraz z bada 2.0 debiutuje nowy komunikator internetowy firmy Samsung – ChatON – w pełni darmowy, umożliwia łatwe nawiązanie kontaktu z przyjaciółmi i rodziną za pomocą tekstu, zdjęć czy też plików wideo w czasie rzeczywistym. Dzięki ChatON komunikacja może odbywać się także na wspólnym czacie i umożliwia łatwe dzielenie się treściami oraz prowadzenie rozmów między wieloma platformami rynku mobilnego i komputerem osobistym. Identyfikacja użytkownika oparta jest na podstawie jego numeru telefonu.

Sugerowana cena detaliczna Samsung Wave 3 to 1 299 zł.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News