Steelseries Sensei Pro Grade – gryzoń z procesorem

Jak istotna dla gracza jest dobra myszka nie muszę chyba nikogo przekonywać. W naszym Laboratorium pojawiła się Sensei Pro Grade od Steelseries - postanowiliśmy ją sprawdzić!

W czasach, gdy nawet lodówka ma procesor, nie dziwi nas aż tak 32-bitowy ARM w komputerowej myszce. Właśnie taki znajdziemy w Steelseries Sensei Pro Grade. Dzięki niemu m.in. rozdzielczość 5600 dpi możemy rozszerzyć aż do 11400 dpi. Przydatna funkcja, gdy pracujemy na kilku monitorach jednocześnie.

Jest to gryzoń przeznaczony głównie dla graczy. Po ściągnięciu oprogramowania ze strony producenta od razu mamy kilka przykładowych profili do gier (CounterStrike, StarCraft, itd.). Mysz ma osiem w pełni konfigurowalnych klawiszy. Możemy oczywiście do każdego z nich przypisać macro. Całkiem miłe dla oka jest podświetlone logo, przycisk obrotowy i specjalny klawisz do zmiany rozdzielczości w locie. Zmiana koloru jest całkiem prosta i każdy profil może mieć inny łatwy do identyfikacji kolor. A do dyspozycji mamy ich ponad 16 milionów. Jednym słowem możemy skonfigurować gryzonia jak chcemy. Pięć ulubionych konfiguracji możemy wgrać na nasz precyzyjny sprzęt i zabrać ze sobą. Niewielki wyświetlacz LCD na spodzie myszy umożliwi wybór interesującego nas profilu po podłączeniu do dowolnego komputera bez dodatkowych zabiegów. Oczywiście także dzięki LCD możemy konfigurować dowolnie naszą myszkę, choć może nieco mniej wygodnie. Logo pojawiające się na wyświetlaczu także można dowolnie zaprojektować i zmienić. Dla uwielbiających statystyki – program może zliczać ile razy nacisnęliśmy dany przycisk i zobaczyć te najczęściej wykorzystywane.

Mysz jest całkiem pokaźnym gryzoniem. Dzięki temu dość wygodnie leży w dłoni. Profil jest dość prosty i bez kłopotów mogą z niej korzystać osoby leworęczne. Bez większych oporów przesuwa się po różnych nawierzchniach. Podczas gry nawet niewprawna ręka poczuje różnicę. Nie znaczy to niestety, że mysz sama znajdzie, namierzy i wystrzeli.

Na koniec trzeba wspomnieć o poważnym problemie jaki może napotkać zainteresowany tym produktem gracz. A jest nim pokaźna… cena.

Robert Dutkiewicz

Steelseries Sensei Pro Grade

Cena: 310 zł
Gwarancja: 24 miesiące

PLUSY:

Możliwość dowolnej konfiguracji
Profile zapisane w pamięci myszy
Mały wyświetlacz LCD do zmian konfiguracji

MINUSY:
Wysoka cena

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.