Windows Phone wychodzi z marginesu?

Jak dotąd nie ma jeszcze oficjalnych wyników sprzedaży nowych smartfonów z Windows Phone, ale wygląda na to, że wreszcie coś się ruszyło, co pozwoli systemowi Microsoftu przestać należeć do rynkowego planktonu.
Wzrasta ilość osób, które łączą się z Facebookiem przez Windows Phone
Wzrasta ilość osób, które łączą się z Facebookiem przez Windows Phone

Pomiary aktywności użytkowników Windows Phone 7 na Facebooku sugerują, że nastąpił gwałtowny wzrost popularności tego systemu operacyjnego. Zanim przeczytacie ciąg dalszy tego newsa, pamiętajcie jednak, że ta metoda pomiaru jest bardzo nieprecyzyjna.

Jeżeli jednak jej uwierzymy, to okaże się, że ilość użytkowników Windows Phone i Facebooka skoczyła z miliona (pomiar z 11 listopada) do 1,1 miliona (pomiar z 25 listopada). Biorąc pod uwagę to, że nie każdy użytkownik korzysta z wbudowanej integracji z Facebookiem, może to oznaczać, że 600 000 smartfonów (wg analityków) z systemem Windows Phone sprzedano raptem w dwa tygodnie. Byłby to też trzykrotnie większy przyrost, niż w poprzednich dwóch tygodniach.

Dobre wyniki sprzedaży sugerują też kolejne telefonie komórkowe. AT&T wyprzedało wszystkie smartfony HTC Titan i Samsung Focus S. Nie wiemy jednak ile właściwie owych smartfonów AT&T zamówiło.

Źródło: WMPoweruser
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.