Wirus infekuje Mac OS X, by produkować wirtualne pieniądze

W Sieci pojawił się nowy wirus dla systemu Mac OS X, który wykorzystuje moc obliczeniową komputera do produkcji Bitcoins, czyli wirtualnej waluty.
Nie tylko Windows ma wirusy. Choć ten ma ich na pęczki...

Nie tylko Windows ma wirusy. Choć ten ma ich na pęczki…

Złośnik wykorzystuje kartę graficzną zainfekowanego komputera do produkcji wirtualnej waluty. Można go napotkać pobierając oprogramowanie z sieci BitTorrent. I to „prawdziwe”, działające oprogramowanie, do którego wirus jest tylko doczepiony.

Ten złośliwy program jest złożony i wykonuje wiele operacji — twierdzi firma Intego zajmująca się cyberbezpieczeństwem. –

To połączenie kilku rodzajów złośliwego oprogramowania: jest to trojan, bo ukrywa się w innych aplikacjach, jest to backdoor, bo otwiera porty i przyjmuje polecenia z innych serwerów i jest to złodziej, bo kradnie dane i wirtualne pieniądze i wreszcie jest to spyware, bo wysyła dane prywatne osobom niepożądanym — dodaje Intego.

Złośnik instaluje niegroźną aplikację DiabloMiner, która służy do produkcji monet Bitcoin, a następnie przesyła je swoim twórcom. Do tego celu wykorzystuje moc karty graficznej, przez co komputer działa zauważalnie wolniej. Dodatkowo, wykonuje zrzuty ekranu z komputera użytkownika a także rejestruje loginy, hasła i historię przeglądania Safari, które również wysyła swoim twórcom.

0
Źródło: Techworld
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.