Na pierwszej pozycji tegorocznych najdroższych sprzedaży, uplasowała się domena Fly.com, która zmieniła właściciela jeszcze w styczniu za blisko 1,8 mln dolarów

122 tys. zł za najdroższe domeny listopada

Listopad na rynku domen przyniósł kolejne interesujące sprzedaże.

Najdroższa polska domena kosztowała 24 600 zł

Najdroższa polska domena kosztowała 24 600 zł

Taką cenę uzyskała domena topshop.pl. Zainteresowany adresem zgłosił się do właściciela bezpośrednio a zakupiona domena przekierowana jest aktualnie na stronę tvmarket.pl. Druga w zestawieniu domena crocs.pl uzyskała cenę 20 500 zł. Transakcja została sfinalizowana za pośrednictwem platformy Premium.pl. Po wpisaniu adresu użytkownika wita strona z popularnymi produktami firmy Crocs. Za kwotę 11 070 zł została sprzedana domena leasingi.pl, pod którą nie został jeszcze uruchomiony żaden projekt.

Adres fakturyvat.pl znalazł nabywcę za 4 800 zł. Klient zgłosił się do sprzedawcy za pośrednictwem platformy domenowej Aftermarket. Po wpisaniu adresu użytkownik zostaje przekierowany na stronę wydawnictwa podatkowego Gofin. Poprzez międzynarodowy serwis Sedo – kojarzący właścicieli domen z kupującymi – został sprzedany adres walutomierz.pl. Pod domeną, która znalazła nabywcę za 3 375 zł nie został uruchomiony żaden projekt. Wysoką kwotę jak na domenę z końcówką.com.pl uzyskał właściciel adresu good.com.pl. Kupujący, który zgłosił się poprzez platformę Premium wyłożył kwotę 2 460 zł.