AMD zapowiada Fusion ’12 Developer Summit

Firma AMD ogłosiła, że szczyt AMD Fusion '12 odbędzie się w dniach 11-14 czerwca 2012 roku w Bellevue w stanie Washington. Organizowany przez firmę doroczny szczyt deweloperów wróci do Meydenbauer Center i Hyatt Regency w Bellevue.
Wydarzenie to będzie zorganizowane na fali sukcesu szczytu Fusion '11, gdzie ponad 700 liderów branży przemysłowej, środowisk akademickich i przedstawicieli władz skupiło się nad kwestią obliczeń heterogenicznych.

Wydarzenie to będzie zorganizowane na fali sukcesu szczytu Fusion ’11, gdzie ponad 700 liderów branży przemysłowej, środowisk akademickich i przedstawicieli władz skupiło się nad kwestią obliczeń heterogenicznych.

Wydarzenie to będzie zorganizowane na fali sukcesu szczytu Fusion ’11, gdzie ponad 700 liderów branży przemysłowej, środowisk akademickich i przedstawicieli władz skupiło się nad kwestią obliczeń heterogenicznych. To spotkanie oferuje niepowtarzalną okazję, aby dowiedzieć się więcej o rozwoju oprogramowania nowej generacji, AMD Fusion System Architecture (FSA), technologii APU, procesorach (CPU), kartach graficznych (GPU), metodach programowania korzystających ze standardowych interfejsów programowania aplikacji (API), takich jak OpenCL, OpenGL, Microsoft DirectCompute i programowanie C++ AMP.

„Czerwcowy szczyt deweloperów AMD Fusion Developer Summit przekroczył moje najśmielsze oczekiwania”, powiedział John Peddie założyciel John Peddie Research. „Mogłem wziąć udział w otwartej i pouczającej wymianie poglądów na temat rozwoju oprogramowania, narzędzi i API, wolnej od marketingowego bełkotu pojawiającego się na wielu konferencjach.”

„Jako jedyny dostawca światowej klasy układów APU, kart graficznych i procesorów, firma AMD jest liderem w rozwoju obliczeń heterogenicznych i standardów OpenCL, które osiągnęły punkt zwrotny w miarę wzrostu popytu na nowe interfejsy użytkownika i wciągające wrażenia komputerowe,” powiedział Manju Hegde, corporate vice president AMD Fusion Expierience Program. „AMD posiada doświadczenie w tworzeniu innowacji ukierunkowanych na klienta i opartych na standardach branżowych, a AMD Fusion ’12 będzie doskonałym miejscem dla programistów, środowisk akademickich i wynalazców, aby mogli zacząć współpracę przy innowacjach w dziedzinie oprogramowania.”

Firma AMD zaprasza wszystkich entuzjastów oprogramowania nowej generacji i szybko rozwijającej się dziedziny obliczeń heterogenicznych, aby podzielili się z innymi najnowszymi wynikami swoich badań i pracy w formie prezentacji. Prezentujący będą mieli okazję opowiedzenia o nowych metodologiach i paradygmatach badań, zabiegać o wsparcie dla standardów przemysłowych oraz połączyć się z deweloperami, wynalazcami i naukowcami, którzy pomogą zdefiniować kierunek dla tej technologii. Zapraszamy do przedstawienia propozycji prezentacji na następujące tematy:

  • Przeglądarki
  • Chmura obliczeniowa – Serwery i Centra Danych
  • Karty graficzne do gier i codziennego użytku
  • Obliczenia heterogeniczne
  • Innowacyjne wrażenia klienta
  • Przetwarzanie multimediów
  • Profesjonalne karty graficzne i obliczenia wizualne
  • Języki programowania i modelowanie
  • Narzędzia do programowania
  • Bezpieczeństwo

Propozycje prezentacji muszą być złożone przed 17 lutego 2012. Wszystkie propozycje zostaną dokładnie przejrzane przez zarząd szczytu, składający się z badaczy, naukowców i praktyków w danej dziedzinie. Wybrani kandydaci zostaną powiadomieni o decyzji do 15 marca 2012 roku. Prelegenci otrzymają bezpłatny wstęp na konferencję, zrekompensowany pobyt trzech nocy w hotelu i zaproszenie na specjalne przyjęcie dla prelegentów.

Około 700 uczestników było obecnych na AMD Fusion ’11, gdzie firma Microsoft po raz pierwszy ogłosiła C++ AMP. Uczestnicy mieli okazje wziąć udział w wykładach branżowych, interaktywnych sesjach technicznych, tutorialach przedszczytowych i warsztatach praktycznych w celu zgłębiania wiedzy na temat programowania i narzędzi do zaawansowanego przetwarzania równoległego. Wyniki ankiety poszczytowej potwierdziły, że ponad 80 procent respondentów miało okazję do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami i trendami w obliczeniach heteregenicznych. Ponadto przy wyborze interfejsu programowania aplikacji przetwarzania równoległego, 75% uczestników stwierdziło, że albo wdrażają standard OpenCL teraz, albo zamierzają to zrobić w przyszłości rozwijając oprogramowanie. Na AMD Fusion ’11 swoje wykłady miały firmy Microsoft, ARM, Corel i oczywiście AMD. Dodatkowo odbyło się wiele sesji technicznych i prezentacji o szerokim zakresie tematycznym, takich jak narzędzia deweloperskie, korporacyjne systemy informacyjne, bezpieczeństwo, profesjonalne karty graficzne i przetwarzanie wizualne, oraz dyskusja na temat „Dlaczego standardy branżowe sprzyjają innowacjom”.

Wydawcy Morgan Kaufmann również wykorzystali szczyt AMD Fusion ’11 jako okazję do promowania nowej książki na temat standardu OpenCL oraz interfejsów programowania aplikacji (API) pod tytułem „Obliczenia heterogeniczne z OpenCLTM„, która jest już dostępna w sprzedaży.

Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.