Asus U53SD Bamboo – ekologiczny notebook z certyfikatem

Certyfikacja oznacza, że U53SD jest pierwszym notebookiem na świecie charakteryzującym się zerową emisją węgla w skali całego cyklu produkcyjnego. Asus jest pierwszym producentem, któremu udało się spełnić wymagania stawiane przed firmami starającymi się o PAS 2060:10.

A

sus konsekwentnie realizuje politykę zrównoważonego rozwoju. Inwestując w innowacyjność firma rozwija technologie pomagające redukować negatywny wpływ na środowisko – zarówno własny, jak i jej klientów. W 2009 roku ASUS opracował pierwszego notebooka, któremu przyznano certyfikat ograniczonego śladu węglowego. Od tego czasu firma wdraża strategię ograniczania emisji węgla, łącząc realizację Zintegrowanej Polityki Produktowej Komisji Europejskiej z koncepcją tworzenia urządzeń przyjaznych dla środowiska.

Asus przeanalizował prawidłowości, jakimi rządzi się emisja śladu węglowego, będącego efektem działalności człowieka. Na podstawie przeprowadzonych analiz eksperci z firmy opracowali kompleksowy plan redukcji emisji węgla, aż do osiągnięcia neutralności węglowej, bez zwiększania poziomu netto globalnych emisji gazów cieplarnianych (GHG). Jednym z działań prowadzących do tego celu było ograniczenie śladu węglowego notebooka ASUS U53SD o 10 procent poprzez zastosowanie bambusa zamiast plastiku w elementach obudowy, a także opracowując technologie i oprogramowanie pomagające oszczędzać energię.

„ASUS wspiera realizację wszelkich dostępnych strategii mających na celu ograniczenie zmiany klimatu. Poza redukcją emisji węglowych na poziomie całej firmy, przestrzegamy również reguł Zintegrowanej Polityki Produktowej (IPP) przy tworzeniu energooszczędnych technologii, które ograniczają ślad węglowy naszych produktów dzięki przyjaznym dla środowiska projektom” – mówi Frank Lin, dyrektor ds. jakości w firmie Asus.

W obudowach notebooków z serii Bamboo wykorzystano bambus zamiast plastiku spotykanego w większości komputerów mobilnych. Bambus poddano delikatnej obróbce, aby zachować jego wygląd i fakturę, co sprawia że komputer ma ciepłą, naturalną teksturę. Notebooki z serii Bamboo wykorzystują technologię Super Hybrid Engine (SHE) zmniejszającą zużycie energii nawet o 20 procent. W opakowaniach notebooków z serii Bamboo zastosowano w 100 procentach naturalny i przetwarzalny papier bambusowy i włókninę, co jeszcze bardziej zmniejsza negatywny wpływ na środowisko tej linii produktów.

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.