Bezprzewodowe media na telewizorach LG dzięki Intel WiDi

LG i Intel nawiązują współpracę w zakresie technologii bezprzewodowego wyświetlania

LG Cinema 3D z wbudowaną technologią Intel WiDi

LG Cinema 3D z wbudowaną technologią Intel WiDi

Chociaż technologia Intel WiDi nie jest wcale nowością, bowiem w Polsce pierwszy raz zagościła w sierpniu zeszłego roku, to do tej pory nie zyskała znaczącego udziału w rynku. Strategiczne partnerstwo firm Intel i LG ma to zmienić. Rozwiązanie to będzie po raz pierwszy na świecie zastosowane bezpośrednio w nowej linii telewizorów LG Cinema 3D Smart TV. Ich wprowadzenie na rynek jest planowane na 2012 rok.

Intel WiDi to interfejs umożliwiający bezprzewodowe podłączenie telewizora do notebooka lub innego urządzenia przenośnego, a następnie natychmiastowe wyświetlanie treści w wysokiej rozdzielczości na dużym ekranie.

Intel WiDi umożliwia wyświetlanie (za pomocą telewizora, projektora lub zewnętrznego monitora) multimediów zapisanych w komputerze, jak również treści dostępnych online. W przypadku tych ostatnich mogą to być np. nagrania wideo z YouTube lub telewizyjne transmisje strumieniowe, do których można uzyskać dostęp z notebooka lub innego urządzenia mobilnego. Tym samym, użytkownicy będą mogli w prosty i wygodny sposób przeglądać ulubione treści na wyświetlaczach Cinema 3D.

Przesyłanie treści z

a pomocą interfejsu Intel WiDi z urządzenia mobilnego do telewizora Cinema 3D Smart TV nie wymaga aktywnego połączenia bezprzewodowego z Internetem lub aktywnego połączenia WiFi. Pod tym względem jest to rozwiązanie podobne do transferu danych za pomocą tradycyjnych złączy np. HDMI i USB. Interfejs Intel WiDi ustanawia bezpośrednie połączenie pomiędzy układami WiFi, wbudowanymi w urządzenie mobilne i telewizor Cinema 3D Smart TV.

Co więcej,

Reklama

korzystanie z Intel WiDi nie blokuje urządzenia mobilnego na czas transferu danych. Użytkownik może zatem wykonywać na notebooku lub tablecie wszelkiego rodzaju zadania, nie zatrzymując strumienia wideo, który jest równocześnie przesyłany do telewizora, projektora lub monitora.

P

rodukty z serii LG Cinema 3D, wyposażone w technologię Intel WiDi, zostaną zademonstrowane na wystawie Consumer Electronics Show (CES), która odbędzie się w przyszłym miesiącu w Las Vegas.