Jeden z najlepszych telefonów na rynku. Ma Androida. Nie ma z nim problemów.

ComScore: Android wciąż najlepszy, Apple depcze mu po piętach

Najnowsze statystyki mobilnego rynku, podsumowujące mijający rok

Samsung w USA sprzedaje najwięcej telefonów

Samsung w USA sprzedaje najwięcej telefonów

Według statystyk kwartał kończący się w listopadzie 2011 roku, w Stanach Zjednoczonych największą liczbę telefonów (zarówno smartfonów, jak i zwykłych telefonów komórkowych) sprzedał Samsung, kontrolując 25,6 procent tynku. Na drugim miejscu uplasowało się LG (20,5 procent), trzecia była Motorola (13,7 procent), czwarte Apple (11,2 procent), a na piątym miejscu RIM (6,5 procent). Największy wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału, kończącego się w sierpniu 2011 roku, zanotowała firma z Cupertino (1,4%), a największy spadek – RIM (-0,6%).

W segmencie mobilnych systemów operacyjnych nie ma niespodzianek. Amerykanie najczęściej korzystają z Androida (46,9%), iOS-a (27,3%) oraz BlackBerry (19,7%). Potem długo, długo nic i wreszcie mobilne okienka Microsoftu (Windows Mobile + Windows Phone) z 5,7-procentowym udziałem w rynku oraz Nokia z bardzo mało popularnym w Stanach Zjednoczonych Symbianem (1,8%).

Trzeba pamiętać, że Stany Zjednoczone to dość specyficzny rynek i wyniki sprzedaży telefonów komórkowych nie pokrywają się z wynikami sprzedaży na całym świecie.