Dyskretny, cichy kompakt Casio

Po obrotowo-dotykowym modelu Casio EX-TRYX przyszedł czas na EX-ZS100, wyjątkowo cichy kompakt. Sprawdzi się on szczególnie wśród tych osób, które nie lubią zwracać na siebie uwagi podczas robienia zdjęć, zwłaszcza w miejscach takich jak muzea, świątynie czy inne obiekty, gdzie zabronione jest używanie lampy błyskowej czy zakłócanie ciszy dźwiękami. Wszystko dzięki funkcji Silent Mode.

Tryb Silent Mode w EX-ZS100 oznacza nic innego jak to, że automatycznie możemy wyłączyć błysk i dźwięk flesza, bez konieczności wchodzenia w ustawienia ręczne. Ułatwia to z pewnością fotografowanie, czyniąc je szybszym i bardziej efektywnym.

Poza Silent Mode, EX-ZS100 oferuje 14,1 megapikselową matrycęi 12,5x zoom optyczny, który jest w stanie przybliżyć do odległych obiektów, w czasie gdy mechaniczny stabilizator obrazu redukuje rozmycia.

Z kolei trudne do objęcia krajobrazy czy zdjęcia grupowe są możliwe do ujęcia przez EX-ZS100 dzięki szerokokątnemu 24mm obiektywowi. Pozwala on na kadrowanie większej powierzchni, włączając przestrzenne panoramy oraz grupy osób z krótkich odległości.Casio EX-ZS100 radzi sobie również przy nagrywaniu filmów w rozdzielczości HD.

Aparat posiada również tzw. funkcję Super Macro, która automatycznie dostosowuje ostrość do fotografowanych z bliska obiektów. Zakres Super Macro w aparacie EX-ZS100, obejmuje wszystkie przedmioty, które znajdują się w odległości od 1 do 50cm od aparatu. EX-ZS100 posiada również funkcję wykrywania twarzy. Aparat rozpoznając poszczególne twarze lub nawet całe grupy, automatycznie ustawia optymalne parametry.

Uzupełnieniem trybu wykrywania twarzy jest funkcja oświetlenia, która optymalizuje jasność twarzy nawet w momencie robienia zdjęcia pod słońce. Obiekty fotografowane przez EX-ZS100, nawet w warunkach zbyt dużego oświetlenia, pozostają ponoć widoczne. Przy poruszających się obiektach zastosowanie ma autofokus, z auto namierzaniem i funkcją analizy ruchu.

Sugerowana cena aparatu to 799 zł. Exilim ZS-100 dostępny jest w kolorach czarnym, srebrnym i czerwonym.

0
Źródło: Zibi
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.