„Facebook to narzędzie do masowej inwigilacji”

Zdaniem Richarda Stallmana, Facebook równie dobrze mógłby się nazywać "masowa inwigilacja".
Richard Stallman

Richard Stallman

Jeżeli jest na jakiejś witrynie przycisk „Lubię to”, Facebook wie kto daną witrynę odwiedził. Może uzyskać numer IP komputera, który daną witrynę odwiedził, nawet jeżeli dana osoba nie ma konta na Facebooku. Wystarczy, że odwiedzisz witryny z facebookowym przyciskiem, a Facebook już wie, że to zrobiłeś lub zrobiłaś, nawet jeśli nie wie kim jesteś — twierdzi Stallman.

Wizjoner zgodził się jednak, że ludzie są tego coraz bardziej świadomi. Jego zdaniem, ruch Anonimowych to jeden z najlepszych przykładów protestu przeciwko takim działaniom. Uważa też partie piratów za dobre zjawisko. –

Czasem mniej, a czasem więcej, ale zgadzam się z ich stanowiskami i cieszę się, że wprowadzają tę problematykę do świadomości wyborców — mówi Stallman. Dodaje też, że piractwo jest jak najbardziej złe, ale uzasadnia to w swoim stylu: ”

Czemu źle jest używać nieautoryzowanej kopii własnościowego programu? Bo jest własnościowy! Nieautoryzowana kopia tego programu jest prawie takim samym złem, jak jego legalna wersja — sugeruje Stallman.

0
Źródło: RT
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.