Google patentuje samochód, który rzeczywiście jeździ sam

Firma z Mountain View otrzymała patent na swój magiczny samochód, którego prowadzi zaawansowana technologia, a nie człowiek.
Samojeźdżący samochód Google'a opatentowany

Samojeźdżący samochód Google’a opatentowany

Chociaż to wciąż melodia przyszłości, to już teraz w najnowszych samochodach możemy zauważyć przebłyski technologii, która pozwala samochodowi samemu jeździć (a konkretniej parkować). Znacznie dalej poszło Google, które właśnie otrzymało od amerykańskiego urzędu patentowego patent na kluczową w swoim bezzałogowym samochodzie technologię. W jej skład wchodzą m.in. czujniki montowane w samochodzie, monitorujące naziemne pasy i oznaczenia w czasie rzeczywistym.

Takie oznaczenia mogą występować w postaci chociażby kodów QR odpowiadających za konkretny znak drogowy, lub też samochód może rozpoznawać konkretny typ farby, którą namalowane są pasy na jezdni, by wykonać odpowiedni manewr. Czujniki uchronią także przed wszelkimi przeszkodami, pojawiającymi się na drodze. Dodatkowo swoją pozycję samochód kontroluje za pomocą nawigacji GPS, a do celu dojedzie dzięki kombinacji aktualnych map z ciągłym monitorowaniem graficznych znaków.

Jak to działa? Poniżej próbka możliwości opatentowanego samochodu Google’a:

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.