Kampania antypiracka, która naruszyła prawa autorskie

Melchior Rietveldt, znany w Holandii muzyk, odkrył, że na płycie DVD z przygodami Harry'ego Pottera, wykorzystany jest jego utwór bez jego wiedzy i zgody, w klipie namawiającym do kupowania legalnych filmów.
Piratem zostać łatwiej, niż się niektórym wydaje...

Piratem zostać łatwiej, niż się niektórym wydaje…

Antypiracka grupa BREIN wykorzystała nielegalnie utwór Rietveldta do swoich własnych celów. Jak przyznaje muzyk, współpracował z nią, by stworzyć piosenkę na jeden z miejscowych festiwali filmowych. Na tym jednak współpraca się zakończyła. Rietveldt domaga się od BREIN miliona euro odszkodowania.

Rietveldt poprosił o pomoc agencję zajmującą się pobieraniem opłat należnych twórcom o nazwie Buma/Stemra. Ta nie odpisała mu oficjalnie, ale skontaktował się z nim członek jej zarządu. Zaproponował mu dołączenie do wytwórni Jochem Gerrits powiązanej z High Fashion Music. Ta pomogłaby mu odzyskać należny milion euro w zamian za… 33 procent tej kwoty.

Doradca finansowy Rietveldta z niedowierzaniem zadał oficjalne pytanie wytwórni, czy faktycznie domaga się aż tak wielkiej opłaty. Ta, z rozbrajającą szczerością odparła: „Dokładnie tak. Dzięki temu muzyk dostanie 660 000 euro. To więcej niż nic”.

Pozostawiamy tę sprawę bez komentarza…

0
Źródło: TorrentFreak
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.