Nielegalne oprogramowanie warte 850 tys. zł w Kolnie i Zambrowie

Policja zabezpieczyła w firmach w Kolnie i Zambrowie sprzęt i nośniki z nielegalnymi systemami operacyjnymi, pakietami biurowymi oraz programami specjalistycznymi o szacunkowej wartości 850 tys. zł.
Kolejne firmy przyłapane na korzystaniu z nielegalnego oprogramowania

Kolejne firmy przyłapane na korzystaniu z nielegalnego oprogramowania

Policjanci z Zespołów do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komend Powiatowych Policji w Kolnie i Zambrowie oraz funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku ustalili, że firmy w Kolnie i Zambrowie korzystają z nielegalnego, specjalistycznego oprogramowania służącego do prowadzenia działalności gospodarczej. W ubiegły czwartek w trakcie przeszukań informacje te potwierdziły się.

Mundurowi zabezpieczyli pięć stacjonarnych komputerów z nielegalnymi kopiami systemów operacyjnych oraz specjalistycznych programów do obróbki graficznej i projektowania. Biegli zweryfikują pochodzenie systemów oraz pozostałych programów, a także oszacują wartość zarekwirowanego oprogramowania oraz wysokość strat finansowych w wyniku naruszenia praw autorskich. Wstępnie wartość strat oszacowano na 850 tys. zł. Jeśli zarzuty potwierdzą się właściciele firm odpowiedzą przed sądem. Za nielegalne korzystanie z programów komputerowych grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przestrzega przed tego typu praktykami. Należy mieć świadomość, że korzystanie z nielegalnego oprogramowania do prowadzenia działalności gospodarczej może spowodować znaczne koszty finansowe dla firmy, które w konsekwencji doprowadzą do jej zamknięcia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.