Sąd oddalił powództwo twórców Hurt Lockera przeciw piractwu

Z pewnością pamiętacie sprawę wytwórni filmu Hurt Locker, która pozwała prawie 25 tysięcy osób za ściągnięcie tego obrazu z Sieci.
Wytwórnia zarobiła zbyt mało na filmie, więc teraz ściga 'piratów'

Wytwórnia zarobiła zbyt mało na filmie, więc teraz ściga 'piratów'

Wytwórnia Voltage Pictures w maju zeszłego roku złożyła pozew przeciwko 24 583 osobom prywatnym, którzy według niej złamali prawo, pobierając pirackie wersje filmu Hurt Locker: W pułapce wojny – zdobywcy Oscara. W październiku tego roku, sama wytwórnia wycofała większość ze swoich pozwów, jednak wciąż oskarżała blisko 2300 osób. W tym tygodniu, sprawa całkowicie została oddalona przez sąd. Powód? Zbytnia opieszałość dostawców ISP w dostarczaniu szczegółowych danych o osobach, kryjących się za adresami IP. Adwokaci Voltage Pictures nie byli w stanie w ciągu 1,5 roku zebrać niezbędnych informacji, kilkukrotnie prosili sędziego o odroczenie sprawy, aż w końcu cierpliwość sądu się skończyła.

Wytwórnia nie zamierza jednak odpuścić – jej adwokaci będą teraz ścigać pojedyncze osoby, zamiast wytaczania jednego pozwu dla wszystkich. Marne ma jednak szanse na zwycięstwo.

0
Źródło: TorrentFreak
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.