Samsung Tomorrow pokazuje przezroczysty panel LCD

Chociaż przezroczyste panele LCD to niby nic nowego, ale wciąż nie możemy się doczekać na rynku chociaż jednego z nich. Samsung obiecuje to zmienić.
Przezroczysty wyświetlacz LCD od Samsunga

Przezroczysty wyświetlacz LCD od Samsunga

Oczywiście każdy panel typu liquid crystal display (LCD) jest w pewnym stopniu przezroczysty, ale zwykły ekran, aby mógł wyświetlać obraz, potrzebuje podświetlenia od tyłu jako źródła światła – warstwy, która nie jest przezroczysta. Nowy, dotykowy wyświetlacz Samsunga nie wymaga takiego podświetlania, a źródłem światła dla niego jest słońce lub żarówka w żyrandolu tudzież lampce.

Jeśli jednak wolisz filmy oglądać po ciemku, nic prostszego – wystarczy aktywować warstwę diod LED podświetlających obraz od tyłu. Gdy diody są wyłączone – warstwa ta jest przezroczysta. Samsung twierdzi, że gdy podświetlenie jest wyłączone, wyświetlacz pobiera zaledwie 10 procent mocy, wymaganej przez standardowy ekran LCD o podobnym rozmiarze.

Początkowo 46-calowy wyświetlacz Samsung LTI460AP01 będzie przeznaczony dla instytucji, przedsiębiorstw i placówek edukacyjnych. Zresztą jego cena z pewnością będzie na tyle duża, że zwykły Kowalski musiałby odkładać przez cały rok.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.