Skaner antywirusowy działający nawet na archaicznych komputerach (aktualizacja)

Firma ed&r Polska wprowadziła na rynek polski najnowszą wersję programu GFI VIPRE Antivirus Business – bardzo szybki skaner antywirusowy działający nawet na starszych sprzętach komputerowych (procesor min. 400Mhz).
GFI Vipre Antivirus Business
GFI Vipre Antivirus Business

GFI VIPRE Antivirus Business zapewnia ochronę przeciw skomplikowanym wirusom, spyware czy innym złośliwym oprogramowaniom, gwarantując bezpieczeństwo stacji roboczych, serwerów i poczty. Program jest na bieżąco aktualizowany i dostosowywany do potrzeb klientów. Tym razem zmiany, których dokonano w produkcie były jednak na tyle duże, że konieczne było wprowadzenie nowej wersji.

Przebudowano konsolę zarządzająca, aby łatwiej było nią zarządzać, zwiększono szybkość działania samej aplikacji poprzez działanie bazy danych SQL, dodano audyt zmian informujący o tym, co, kto i kiedy zmieniał w ustawieniach programu — wyjaśnia Jacek Kurek, inżynier systemowy GFI Software.

W wersji 5.0 znacznie przyspieszono cykl instalacji i poprawiono czas reakcji konsoli. Ponadto program łatwiej łączy się i uzyskuje dostęp do wielu witryn zdalnie bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

W związku z wprowadzeniem nowej wersji zaktualizowany został cennik na bardziej atrakcyjny dla klienta – koszt pojedynczej licencji wynosi już od kilku euro. Każdy użytkownik może również przetestować produkt przez okres 1 miesiąca za darmo.

GFI Vipre jest skierowane do małych, średnich i dużych firm, i jak podkreśla Jacek Kurek, łączy w sobie wszystkie rodzaje ochrony, których może potrzebować każdy z tych podmiotów.

Aktualizacja:

Dystrybutor aplikacji, firma ed&r Polska, postanowił się odnieść do stawianych przez was zarzutów w komentarzach. Wiadomość, jaką otrzymaliśmy na maila, publikujemy w całości, po kosmetycznym przeredagowaniu:

Według strony producenta i z informacji na forum GFI, na którym wypowiada się producent, wystarczy 256MB na Windows XP, gdzie sam Windows zabiera około 200 MB RAM-u, a dla samej aplikacji wystarcza około 30 MB RAM-u wolnego do działania w tle – przy aktywnym pełnym skanowaniu może pobierać do około 50MB RAM-u.

Poniżej informacja z dokumentacji samego Vipre 5.0: (otrzymaliśmy ją w formie PDF – przyp. red.)

3.2.2 Hardware

All processors on which the supported Operating Systems can be installed (<< czyli na każdym procesorze, na którym działa dobrze dany system operacyjny Windows 2000 czy też Windows XP)

150Mb free disk space 512 Mb RAM 1024 x 768 px resolution

IMPORTANT:

The hardware requirements listed above are the absolute minimum required to install VIPRE Business Agents. It is highly recommended to install VIPRE Business Agents on a computer that exceeds the listed specifications.

Rozróżnić zawsze należy, co to są wymagania minimalne, o których pisze dystrybutor i producent, a co to są wymagania zalecane.

Oczywiście, sam Windows XP i Vipre będzie lepiej pracował, jeśli będzie miał szybszy procesor i512 MB RAM-u, ale na 256 MB RAM-u Vipre też dobrze sobie radzi, przy 128MB robią się problemy, ale i sam system wtedy ledwo pracuje.

Źródło: ed&r Polska
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.