Świąteczna premiera nowego ultrabooka Lenovo U300s

Lenovo podsumowuje rok i prezentuje ultrabooka U300s.

„Lenovo to silna globalna marka. Awansowaliśmy na drugie miejsce na liście największych producentów PC, cały czas stawiamy na innowacyjność oraz ciekawe kampanie marketingowe jak na przykład ostatni projekt „FOR THOSE WHO DO”. W ofercie produktowej cały czas analizujemy potrzeby klientów i dzięki temu dostarczamy najlepszych dostępnych rozwiązań” – ocenił Sowiński i dodał „W mijającym roku nasze portfolio produktowe wzbogaciło się między innymi o tablety K1, ThinkPad oraz ultrabooka U300s. Mam nadzieję, że kolejne dwanaście miesięcy przyniesie nam wiele powodów do zadowolenia. Zacieśniamy współpracę z kanałem partnerskim, organizujemy dodatkowe szkolenia dla partnerów, planujemy różne działania z dystrybutorami, więc mamy wiele powodów do optymizmu”.

„Nowe notebooki Lenovo IdeaPad z serii U oferują miłośnikom mody wszystko, czego potrzebują, w eleganckim i zarazem niezwykle przenośnym wydaniu” — powiedział Tomasz Byskosz, marketing manager w Lenovo Polska. ”

Notebooki U300s to doskonałe luksusowe urządzenia. Każde z nich łączy w sobie funkcje użytkowe i rozrywkowe, a jednocześnie zapewnia użytkownikom swobodę.”

IdeaPad U300s Ultrabook jest wyjątkowo płaski dzięki technologiom firmy Intel. Wyposażony w procesor Intel Core i7 drugiej generacji z technologią Intel Turbo Boost 2.0 i uruchamiający się w 10 sekund dzięki technologii Enhanced Experience 2.0 RapidDrive SSD model U300s jest gotowy do każdej pracy. U300s ma płaski wyświetlacz panoramiczny 16:9 HD o przekątnej 13,3″, 4 GB pamięci DDR3 oraz do 256 GB miejsca na dysku SSD.

Mierzący 14,9 mm grubości model U300s skonstruowano z jednoczęściowej aluminiowej obudowy, dzięki czemu ten produkt waży mniej niż półtora kilograma. Model ten jest dostępny w kolorze grafitowoszarym i pomarańczowym. Barwy te nałożono w procesie elektrolizy i piaskowania, tworząc odporną na zarysowania powłokę.

Spośród innych pomysłowych technologii można wymienić jedyną w swoim rodzaju oddychającą klawiaturę — technologia Intel Advanced Cooling Technology umożliwia wlot powietrza poprzez klawiaturę i jego ujście poprzez boki i tylny zawias. Konstrukcja ta eliminuje potrzebę stosowania wentylatorów pod spodem notebooka i umożliwia długie korzystanie z komputera na kolanach, a nawet na poduszce.

Pomimo płaskiej konstrukcji, dzięki baterii o wydłużonej żywotności Lenovo Long Life Battery model U300s umożliwia pracę przez osiem godzin oraz zapewnia do 30 dni trybu gotowości. Technologia Lenovo RapidCharge umożliwia natomiast ładowanie baterii do 50% w 30 minut. Dostępna jest też łączność Bluetooth i szybka łączność 802.11n Wi-Fi, złącza USB 2.0 i USB 3.0, a także wbudowana kamera internetowa o rozdzielczości 1,3 MP (720p HD).

Notebooki IdeaPad U300s wyświetlają grafikę o jakości HD, mają wyjście HDMI oraz wbudowane głośniki stereo z technologią SRS Premium Surround Sound. Multimedia z komputera U300s Ultrabook lub przenośnych notebooków U300/U400 można wyświetlić bezprzewodowo na dużym ekranie za pomocą technologii Intel Wireless Display (WiDi) .

Komputery Lenovo IdeaPad U300s są dostępne w Polsce w kolorze szarografitowym, a limitowana edycja modelu U300s także w kolorze pomarańczowym. Komputery są dostępne u wybranych dostawców oraz w witrynie www.lenovo.com od października 2011 r.