Tegra 3 tylko odrobinę szybsza od Apple A5?!

Ci, którzy spodziewali się rewolucyjnej wydajności po czterordzeniowej platformie Nvidia Tegra 3, chyba dość srogo się zawiodą.
Transformer Prime tylko odrobinę szybszy od iPada 2

Transformer Prime tylko odrobinę szybszy od iPada 2

Wskazują na to pierwsze benchmarki układu, który jest sercem m.in. wchodzącego na rynek tabletu Asus Transformer Prime. Jeśli wierzyć informacjom serwisów Hot Hardware oraz AnandTech, mobilna platforma z pięcioma rdzeniami (cztery główne plus jeden dodatkowy dla oszczędności energii) jest tylko ciut wydajniejsza od obecnego w iPadzie 2 dwurdzeniowego procesora Apple A5. We wszystkich przeprowadzonych testach wydajności procesora Tegra 3 wygrywa z konkurencją, co nie może być zaskoczeniem. Zaskakuje jednak niewielka przewaga, jaką ma nad jednostką A5. Dodatkowo, w niektórych testach grafiki (np. BaseMark ES 2.0), iPad 2 lepiej radził sobie z renderowaniem grafiki OpenGL od Tegry 3.

Wydajność pracy z przeglądarką

Wydajność pracy z przeglądarką

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę fakt, że testy przeprowadzane były na pierwszych egzemplarzach Transformera Prime z Honeycombem, który na rynek jeszcze nie trafił. Na ostateczne wnioski musimy jeszcze chwilę poczekać, do oficjalnej premiery tabletu z Androidem ICS. Zwłaszcza, że już na początku przyszłego roku zaleje nas ogromna fala urządzeń z platformą Nvidia Tegra 3.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.