Windows 8 a ochrona tożsamości

Następca Windows 7 będzie dbał nie tylko o zabezpieczenie konta samego systemu, ale także, jeśli sobie tego zażyczysz, będzie pilnował loginów i haseł do innych programów i usług.
Sejf tożsamości w Windows 8

Według badań Microsoftu, przeciętny internauta posiada 25 kont w różnych usługach internetowych. Przeciętna ilość różnych haseł do tych kont to… sześć sztuk. Trudno się dziwić, nie chcemy pamiętać tylu haseł, ale też powtarzanie tego samego w kilku miejscach jest dużym ułatwieniem dla włamywacza. Windows 8 ma nam ułatwić nieco życie.

Jeżeli wyrazisz na to zgodę, Windows 8 będzie zapamiętywał i zarządzał twoimi hasłami, funkcjonując jako sejf tożsamości. Będziemy mogli tworzyć więc różnorodne, skomplikowane hasła, a zapamiętać będziemy musieli tylko jedno: to, do którego będziemy logować się do Windows. Będzie mogło to być zarówno hasło tekstowe, jak i inne metody poświadczeń. Wybór ponoć będzie dość spory, w tym klucze szyfrujące współpracujące z TPM.

Z sejfu tożsamości będzie mógł korzystać Internet Explorer 10 i każda aplikacja Metro. Sejf tożsamości nie będzie obsługiwał zapamiętywania haseł na witrynach, które posiadają odpowiednie tagi sugerujące przeglądarce, że tych haseł nie należy zapamiętywać.

Co ciekawe, jako login do systemu i sejfu tożsamości będzie można wykorzystać Windows Live ID.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.