Windows Phone w 2012 roku zdobędzie 6,2 procent rynku

Chociaż Windows Phone jest naprawdę udanym i dopracowanym systemem, wciąż jego udział w rynku oscyluje na granicy błędu statystycznego.
Największy kawałek tortu ciągle należy do Androida
Największy kawałek tortu ciągle należy do Androida

Być może za taki stan rzeczy należy winić poprzednie, toporne wersje Windows Mobile, a być może zbytnia opieszałość producentów w produkowaniu smartfonów z tym systemem. Być może wszystko się odmieni, gdy Nokia na całym świecie wprowadzi swoje modele, oparte na mobilnych kwadratach Microsoftu – w końcu niemal wszędzie tam, gdzie jest aktualnie oferowana, jest bestsellerem. Analitycy wróżą jednak Microsoftowi dość umiarkowany sukces w 2012 roku.

Według analityków Digitimes, niedawno obchodzący pierwsze urodziny system z Redmond w 2012 roku dorobi się 6,2 procent udziału w rynku smartfonów (40 milionów sprzedanych modeli). Swoją pozycję lidera tego rynku ma umocnić Android – w przyszłym roku ma przekroczyć próg 57 procent udziału w rynku. Apple będzie drugie – ma sprzedać 121 milionów iPhone’ów, co da jej 18,1 procent udziału.

Pozostałe 18,1 procent rozłoży się pomiędzy takimi systemami, jak BlackBerry OS, Symbian, MeeGo czy WebOS.

Źródło: PocketNow
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.