HP Pre 3: większy, szybszy, gotów podbić świat

Pomijając zupełnie markę Palm, HP wprowadza do oferty nowego smartfona - Pre 3, który będzie wyposażony w 3,6-calowy ekran dotykowy, procesor z zegarem 1,4 GHz i 5-megapikselowy aparat.

Oprócz tabletu TouchPad, o którym wszelkie informacje znajdziecie tutaj, HP zaprezentowało na konferencji w San Francisco trzecią generację smartfona Pre, projektowanego wcześniej przez firmę Palm.

Nowy model będzie wyposażony w 3,6-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, wysuwaną klawiaturę QWERTY. procesor Qualcomm z taktowaniem 1,4 GHz, 512 MB pamięci RAM, 8 lub 16 GB wbudowanej pamięci flash, 5-megapikselowy aparat z autofokusem, fleszem LED i funkcją kręcenia filmów w rozdzielczości 720p, przednią kamerę do wideorozmów, funkcję mobilnego hotspotu, łączność WiFi 802.11a/b/g/n w paśmie 5 GHz, Bluetooth 2.1+EDR, nawigację A-GPS, a także łączność HSPA+ oraz baterię o pojemności 1230 mAh.

Całość ma opierać się na systemie operacyjnym WebOS 2.2, a do zestawu będzie można dokupić także stację dokującą Touchstone, dzięki której między innymi będzie można zsynchronizować Pre 3 z tabletem TouchPad.

HP Pre 3 ma pojawić się na rynku w tegoroczne wakacje, jednak jego cena nie jest jeszcze znana.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.