Google też będzie musiało proponować swoim użytkownikom alternatywne wyszukiwarki?

Google okłamało rząd USA?

Microsoft zarzuca Google'owi, że ten wprowadził Amerykę w błąd

Google twierdzi, że posiada certyfikat FISMA (Federal Information Security Mangement Act), co uprawnia go do bycia branym pod uwagę przez rząd USA. Gigant twierdzi, że jego oferta została niesprawiedliwie odrzucona, a rząd, wybierając Microsoft jako swojego dostawcę pocztowego i aplikacji, postąpił niesprawiedliwie. Microsoft wytyka Google’owi tylko jeden mały drobiażdżek. Jak twierdzi, Google takim certyfikatem… nie dysponuje. Przydzielany jest on przez agencje federalne po procesie badającym zabezpieczenia systemów zarządzania informacji. Aplikacje Google dla Rządu nie przeszły przez ów proces.

Jeżeli Microsoft ma rację, to oznacza to, że Google okłamało rząd Stanów Zjednoczonych w procesie przeciwko owemu rządowi. Co ciekawe, Aplikacje Google dla Biznesu ów certyfikat posiadają. Wersja rządowa – nie. Co nie oznacza, że się o niego nie starała. W tym momencie podejmuje drugą próbę przyznania certyfikatu FISMA.

Rządowa wersja Aplikacji Google różni się od biznesowej, między innymi, odmiennym back-endem do bezpieczeństwa i protokołami.

Google jeszcze nie odniósł się do oskarżeń Microsoftu.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News