Asuspro – nowa marka biznesowych notebooków

Firma Asus wprowadza na rynek nową markę notebooków biznesowych - Asuspro. Jeszcze w pierwszym kwartale 2012 roku do polskich sklepów trafią dwa pierwsze modele – B23E oraz B33E.
Notebooki Asuspro posiadają rozszerzoną 3-letnią gwarancję. Dotyczy ona również baterii

Notebooki Asuspro posiadają rozszerzoną 3-letnią gwarancję. Dotyczy ona również baterii

Wszystkie notebooki z nowej linii mają się charakteryzować wydajnymi podzespołami, wzmocnioną obudową, zaawansowanymi zabezpieczeniami zarówno sprzętowymi, jak i danych oraz wydłużoną gwarancją. Do Polski jeszcze w pierwszym kwartale 2012 roku trafią dwa pierwsze notebooki z linii Asuspro.

Model B33E posiada 13,3-calową matową matrycę. Wykonana z aluminium obudowa przeszła rygorystyczne testy wytrzymałościowe. Matryca posiada wzmocnione i dodatkowo zabezpieczone zawiasy, gwarantujące 30 tysięcy cykli otwarcia i zamknięcia notebooka. Obudowa jest odporna na warunki fizyczne – posiada wodoodporną klawiaturę, chroniącą wnętrze notebooka przed zalaniem. Notebook jest odporny na wstrząsy, drgania czy upadek z wysokości do 80 cm. Urządzenie posiada również zabezpieczenia software’u. Czytnik linii papilarnych oraz czytnik kryptograficzny zapewniają cennym danym niezbędną ochronę. Modele z serii Asuspro są również wyposażone w moduł TPM, jak również rozwiązanie Intel Anti-Theft.

Sercem komputera jest wydajny procesor Intel Core i7-2620M (2,7GHz). Notebook posiada 8 GB DDR3 pamięci RAM oraz dysk HDD o pojemności 750 GB. Na spodniej stronie notebooka znajduje się złącze stacji dokującej. B33E posiada wbudowany modem WiFi oraz jest przystosowany do obsługi bezprzewodowej karty sieciowej w standardzie WiMAX oraz 3G.

Mniejszy brat B33E – 12-calowy model B23E – wielkością przypomina netbooka, ale pod względem wydajności jest to pełnoprawny notebook. Został wyposażony w procesor Intel Core i5-2430M, 2.40 GHz, 500 GB dysk HDD oraz 6 GB pamięci DDR3.

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.