Bizhub 36 i bizhub 42 – urządzenia wielofunkcyjne A4 dla profesjonalistów

Bizhub 36 i bizhub 42 to pierwsze monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta do druku w formacie A4, które umożliwiają także drukowanie arkuszy A3.

Choć są to modele do druku w formacie A4 można je łatwo wyposażyć w dodatkowy moduł do druku dokumentów formatu A3. Dodatkowa opcja przewidziana jest dla firm, które rzadko drukują materiały w dużym formacie i ze względu na koszty zakupy takich urządzeń dotychczas ich nie posiadały. Dodatkowy moduł pozwala łatwo i tanio poszerzyć możliwości druku. Oba urządzenia można też wyposażyć w wewnętrzny finiszer, który umożliwia zszywanie materiałów w dwóch punktach na jednym boku lub w rogu dokumentu.

Prawdziwą nowością jest możliwość pełnej integracji obu bizhubów z biurowym środowiskiem sieciowym. Dotychczas dostępne na rynku urządzenia do druku czarno-białego w formacie A4 rzadko miały takie możliwości. Była to domena bardziej zaawansowanych urządzeń wielofunkcyjnych do druku kolorowego — mówi Szymon Szczur, Koordynator ds. Wsparcia Sprzedaży Rozwiązań Biznesowych w Konica Minolta.

Zarówno bizhub 36 jaki i bizhub 42 wyposażone są w nowoczesna architekturę OpenAPI, która pozwala na rozszerzanie ich funkcji. Dzięki temu możliwa jest ich integracja z systemem obiegu dokumentów w biurze, zarządzania urządzeniami i użytkownikami, rozliczania kosztów itp. Współpracują m.in. z aplikacjami PageScope Enterprise Suite Konica Minolta oraz SafeQ, które pozwalają na monitorowanie i administrowanie wszystkimi urządzeniami w firmie, autoryzację użytkowników i pracę w bezpiecznym środowisku dzięki zastosowaniu kart identyfikujących lub kodów PIN oraz druku podążającego.

Duże, wielofunkcyjne urządzenia do druku kolorowego już dawno stały się inteligentnymi hubami komunikacyjnymi, które są w pełni zintegrowane z firmowym środowiskiem sieciowym. Teraz tą samą drogą podążają projektanci urządzeń do druku monochromatycznego A4 — dodaje Szymon Szczur.

Bizhuby wyposażone są w menu w języku polskim i kolorowy dotykowy panel. Prędkość druku i kopiowania wynosi odpowiednio – 36 i 42 strony na minutę i jest taka sama w przypadku druku jedno i dwustronnego. Wyposażone są w kolorowy skaner o dobrej jakości kolorów i rozdzielczości oraz umożliwiają rozbudowę o systemy OCR do rozpoznawania dokumentów i ich digitalizacji np. Konica Minolta SmartScan. Skanowanie odbywa się z prędkością 30 stron na minutę, a dokumenty mogą być wysyłane do różnych miejsc docelowych takich jak wiadomości e-mail, urządzenia USB, usługi FTP czy SMB. Współpracują też z uniwersalnym sterownikiem drukowania firmy Konica Minolta, który niedawno zdobył nagrodę Outstanding Achievement firmy BLI za innowacyjność. Eliminuje to konieczność stosowania różnych sterowników w każdym z urządzeń drukujących. Oba bizhuby charakteryzują się także dobrymi parametrami zużycia energii TEC i wykorzystują ekologiczny toner Simitri HD produkowany z biomasy. Spełnia on najwyższe wymagania norm ekologicznych co jest poświadczone certyfikatami Blue Angel i Energy Star.

Dzięki niewielkim rozmiarom można je łatwo zmieścić w każdym pomieszczeniu. Przeznaczone są dla grup użytkowników liczących co najmniej 5-10 osób i wpisują się w ogólną tendencję coraz większej integracji sprzętu z dostępnymi aplikacjami sieciowymi do zarządzana obiegiem dokumentów, użytkownikami i pozwalającymi na digitalizacją dokumentów.

Źródło: Konica Minolta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.