CES 2012: 128-gigabajtowa karta SDXC z transferem 45 MB/s

W czasie tegorocznych targów CES 2012 odbywających się w Las Vegas, Sandisk zaprezentował najszybszą na świecie kartę pamięci UHS-I SanDisk Extreme SDXC o pojemności 128 GB.
Karta pozwala na zapis nawet 10 godzin filmów w rozdzielczości Full HD

Karta pozwala na zapis nawet 10 godzin filmów w rozdzielczości Full HD

Karta UHS-I SanDisk Extreme SDXC 128 GB jest oparta na nowej architekturze Ultra High Speed (UHS-I) i jest przeznaczona do nagrywania wielu godzin najwyższej jakości treści wideo. Karta oferuje szybkość klasy UHS Speed Class 1, która ma przewyższać wymagania dotyczące szybkości nagrywania typowe dla szczególnie wymagających zastosowań technologii wideo ― od filmów domowych nagrywanych aparatami DSLR, po wysokiej jakości treści rejestrowane w technologii 3D.

Nowy model oferuje szybkość odczytu/zapisu na poziomie 45 MB/s, umożliwiając osobom fotografującym m.in. rejestrowanie serii zdjęć w wysokiej rozdzielczości przy użyciu trybu zdjęć seryjnych, a następnie szybkie przenoszenie utworzonych plików do komputera.

Według producenta szybkość karty pozwoli przesłać do komputera godzinny film wideo w rozdzielczości Full HD w pięć minut, a partię 500 zdjęć w wysokiej rozdzielczości w zaledwie minutę. Ponadto karta UHS-I SanDisk Extreme SDXC posiada wbudowany przełącznik ochrony przed zapisem, który pomaga zapobiegać przypadkowej utracie cennych danych.

Karty UHS-I SanDisk Extreme SDXC dostępne są w wersjach o pojemności 64 GB i 128 GB, w sugerowanej cenie odpowiednio 700 PLN i 1100 PLN. W Polsce nowe karty dostępne będą w I kwartale 2012 roku.

0
Źródło: SanDisk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.