CES 2012: Lenovo też ma swojego transformera. Oto IdeaTab S2

Lenovo pokazuje tablet z odłączaną klawiaturą QWERTY

IdeaTab S2 to nowy tablet z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich, który wyglądem i zasadą działania nawiązuje do znanego nam Eee Pada Transformera. Propozycja Lenovo posiada 10-calowy ekran z panelem IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Krait z taktowaniem 1,5 GHz, 1 GB pamięci DDR2, 16, 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci flash, łączność 3G, Bluetooth 2.1, nawigację A-GPS, złącze micro-HDMI, kamerę internetową 1,3 Megapiksela oraz 5-megapikselowy aparat cyfrowy z AF i fleszem LED, a także baterię, która pozwoli na pracę przez 9 godzin.

Po podłączeniu stacji dokującej, do dyspozycji mamy klawiaturę QWERTY z touchpadem, dwa porty USB 2.0, gniazdo kart pamięci SDHC oraz dodatkowe 9 godzin pracy.

W porównaniu z Transformerem, na papierze tablet Lenovo może wyglądać gorzej, ale: lepiej działa w nim mechanizm odłączania i podłączania stacji dokującej, a model 3G będzie dostępny równocześnie z modelem WiFi. Łączność 3G pozwoli także na wykonywanie połączeń głosowych.

Niestety, nie wiemy kiedy nowy tablet Lenovo pojawi się na rynku.