CES 2012: „Microsoft tylko na chwilę nas opuścił”

Tegoroczne targi CES mają być dla Microsoftu ostatnie. Gigant nie zamierza się już na nich więcej pojawić. Gary Shapiro, szef Consumer Electronics Association, odpowiedzialnego za organizację targów, uważa, że firma Ballmera zmieni zdanie.
CES 2012 to ostatnia edycja z Microsoftem, jako gościem. Tak twierdzi sam zainteresowany.

CES 2012 to ostatnia edycja z Microsoftem, jako gościem. Tak twierdzi sam zainteresowany.

Shapiro w wywiadzie dla VentureBeat stwierdził, że jest pewien, że decyzja Microsoftu nie utrzyma się zbyt długo. Microsoft lubi otwierać targi, a Ballmer lubi przemawiać. A Consumer Electronics Show w Las Vegas wciąż cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

Bez wątpienia rynek elektroniki użytkowej zyskał na dynamice. Ale takie targi wymuszają na korporacjach dotrzymywanie terminów. Dajemy ludziom motywację, by ukończyli prace nad produktami, które na tych targach można zobaczyć, usłyszeć, dotknąć. A spotkania twarzą w twarz wciąż działają najlepiej. Dlatego wciąż odwiedza nas ponad 150 tysięcy osób — argumentował Shapiro.

Przy okazji, wyraził swoje potępienie dla kontrowersyjnej, antypirackiej ustawy SOPA. –

Martwimy się o piractwo, tak jak wiele osób. Ale ta ustawa jest szokująca, a jeszcze bardziej jest szokujące to, że ktoś ją popiera. Bronimy się, ale ekstremiści zapatrzeni w prawa autorskie mają od nas dziesięciokrotnie więcej pieniędzy — mówi szef CEA.

0
Źródło: VentureBeat
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.