CES 2012: Ta pralka naprawi się sama, przez WiFi

Kolejną atrakcją prezentowaną na targach CES 2012 jest inteligentna pralka LG, wyposażona w funkcje Smart Diagnosis, Smart Access, Smart Adapt i Smart Grid.
Pralka z WiFi. A co!

Pralka z WiFi. A co!

Za pomocą tego dodatkowego rozwiązania, pralka LG jest w stanie samodzielnie zdiagnozować wiele problemów za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego. Jeśli pojawi się usterka, np. związana z pobieraniem wody, funkcja Wi-Fi Smart Diagnosis pomaga wyeliminować ją szybko i wygodnie, co ogranicza kosztowne, kłopotliwe telefony do centrum obsługi i domowe wizyty serwisantów. Użytkownik może również pobrać specjalną aplikację na smartfona, która poinformuje go o mniej istotnych problemach, takich jak pozostawienie otwartych drzwi pralki.

Podobnie jak lodówka, również pralka ma funkcję Smart Access, umożliwiającą właścicielom kontrolowanie urządzenia niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Klienci nie muszą się już martwić, jeśli wyszli z domu zostawiając włączoną pralkę, ponieważ dzięki funkcji Smart Access mogą monitorować pracę pralki i suszarki również poza domem. Niektóre funkcje, takie jak zmiana zaprogramowanego czasu prania czy dodanie płynu do zmiękczania tkanin, można skorygować zdalnie, a wiadomości pojawiające się na ekranie smartfona informują o zakończeniu poszczególnych cyklów czyszczenia. Za pomocą funkcji Smart TV użytkownik może też sprawdzić poziom zaawansowania cyklu prania z salonu.

Funkcja Smart Adapt umożliwia natomiast klientom pobieranie nowych programów prania, takich jak „Dodatkowe płukanie” czy „Pranie ubranek dziecięcych”, za pośrednictwem panelu LCD pralki lub własnego smartfona.

0
Źródło: LG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.